Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich po raz pierwszy.

Chce sie teraz ubiegac o wize turystyczna ale poza podstawowymi informacjami to jestem zielony w tym temacie.

Jestem studentem 4 roku a obrone mam na piatym wiec do konsulatu napewno zabiore indeks , legitymacje studencka oraz zaswiadczenie ze sie ucze - bo nie wiadomo o co mnie poprosza.

Bede tez mial ze soba zaproszenie.

Reszta jest dla mnie niewiadoma i prosze o podpowiedzi:

1. Czy ubiegajac sie o wize turystyczna trzeba w konsulacie rozmawiac po angielsku czy mozna po polsku?

2. jakie dokumenty musze miec z banku - starczy wyciag z ostatniego miesiaca?

3.czy gdybym mial jakies zaswiadczenie ze pracuje bylby moim kolejnym atutem czy jesli studiuje dziennie to moze byc dla nich dziwne?

Wszystkich ktorzy moga mi cos podpowiedziec w tych kwestiach prosilbym o pomoc.

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz:

1.mozesz spokojnie rozmawiac po Polsku ale jesli dobrze sie czujesz w Angielskim to czemu nie 8)

2.raczej ten wyciag Ci nie wystarczy,idz do banku w ktorym masz konto i powiedz ze potrzebujesz do Ambasady kwit i wydadza Ci je (teraz pobieraja oplate za to tzn w PEKAO S.A.)

3 jesli bedzie ze pracujesz na pol etetau to moze byc spoko 8)

zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wize turystyczna- rozmowa jest w jezyku polskim. Co do potrzebnych dokumentow w twoim przypadku najwazniejszy jest indeks :) pozostale zaswiadczenia moga sie przydac, ale konsul prosi o nie sporadycznie. Lepiej jednak miec niz nie, bo moze akurat zapyta.......... :D

Zaproszenie tez nie jest wymagane, ale może pomóc :D

Naprawde każdy przypadek jest inny i rozpatrywany jest indywidualnie.

A jeśli chodzi o stan konta - może być potrzebny taki dokument w przypadku, gdy sam pokrywasz koszty wyjazdu (we wniosku wizowym jest takie pytanie), gdy sponsoruja rodzice-to ich konto, gdy osoba zapraszjaca-te dane powinny byc na zaproszeniu itd

Powodzenia. Talefon do ambasady i już czekasz na spotkanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego jezyka rozmowy - nie ma reguly - czasem np konsul sam zaproponuje rozmowe po angielsku czy sam przejdzie na angielksi... albo cala bedzie po polsku - co osoba to inaczej ;-) np ja mialem rozmowe w 2 jezykach, inni widzialem ze mieli tylko po angielsku, a inni tylko po polsku... to w zaleznosci czy powiesz, ze umiesz angielski... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za otrzumane ju zpodpowiedzi. Mile widziane dopiowastki innych forumowiczow:)

Prosze jeszcze powiedziec odnosnie tego konta....nigdy nie lubialem bankow i nie zakladalem sobie konta teraz je zakladam i na koncie bede mila kwote mysle zadowalajaca konsula:) problem w tym ze to bedzie stan konta na teraz...nie bede mial nic wstecznego....wsteczne miesiace tez sa potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...