Skocz do zawartości

Wiza F2


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy już byłaś w ambasadzie, ale zapytałem znajomego jak idzie z żoną i co pokazywała. Chociaż zatwierdzili jej wizę paszportu nie dostała i po telefonie do konsulatu powiedzieli, żeby dzwonić ponownie za 6 tyg. Bilet miała na nadchodzący piątek. Powiedzieli, że z przyczyn administracyjnych, jednak 4-6 tyg w konsulacie w Indiach to norma oczekiwania na paszport dla F-2 jak mi znajomy powiedział. Spytałem co pokazywała w ambasadzie, to oprócz dokumentów, których Twój mąż nie ma, bo mówiłaś, że nie pracuje w USA (W-2, offer letter), wyciąg z konta teścia (nie starszy niż 6 m-cy). Sponsoruje ją mąż i teść.

Mam nadzieję jednak, że Ciebie ominie wydłużony czas, bo jesteś Polką i aplikujesz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na wypadek, jakby ktoś był kiedyś w podobnej sytuacji napiszę swoje doświadcznie...

WIZĘ DOSTAŁAM :)

trafiłam na bardzo miłą panią konsul, na papiery prócz mojego i20 nie spojrzała, nawet aktu małżeństwa czy wyciągu z banku nie chciała. pytania, które mi zadała:

- co mąż studiuje, na jakim etapie jest

- gdzie będziemy mieszkać

- co robię/czym się zajmuję

- po co chcę tam jechać

- jak się poznaliśmy

- kiedy wzięliśmy ślub

- powiedziała skąd jest i spytała czy tam chcemy mieszkać

i wsio :) nie spodziewałam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...