Jump to content

Kilka Pytań Odnośnie Wizy J-1


Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy na forum i mam do Was kilka pytań odnośnie wizy J-1.

Mam możliwość wyjazdu na praktykę/trening do Kalifornii. Czy firma, która oferuje mi praktykę musi być gdzieś zarejestrowana żeby móc wystawić formularz DS-2019, czy może to zrobić każda amerykańska firma poszukująca praktykantów? Pytam bo znalazłem w Internecie coś w rodzaju katalogu firm, u których można ubiegać się o praktykę.

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites


     

A jeżeli miałem już jedną rozmowę z konsulem podczas której powiedział, że zamiast o wizę B1 muszę ubiegać się o wizę J1 i muszę przez kuriera dosłać pozostałe dokumenty (DS-2019), to czy ta informacja widnieje gdzieś w ich systemie, że już raz się ubiegałem i teraz oczekują ode mnie nadesłania dokumentów do wizy J1? Ma ktoś z Was taką wiedzę?

Link to comment
Share on other sites

Na pewno informacja że starałeś się o B-1 i cię odesłali jest u nich w systemie. Ale nikt nie oczekuje nadesłania dokumentów... Musisz całą procedurę zacząć od nowa: DS-160, opłata, termin rozmowy itd. Ciekawi mnie natomiast jaki był twój cel podróży że aplikowałeś o wizę turystyczną a powiedzieli ci wprost, że potrzebujesz J-1.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...