Skocz do zawartości

Studia W Usa


jjk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chiałbym się dowiedziec jakie są dokładne terminy rekrutacji na uczelnie w USA w trybie Early Action i Regular Action i czym się różnią te tryby ?

Czy gdybym zdawał egzaminy SAT I i II w okolicach października, listopada III klasy liceum to mam możliwośc składania papierów w trybie Early ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy gdybym zdawał egzaminy SAT I i II w okolicach października, listopada III klasy liceum to mam możliwośc składania papierów w trybie Early"

Nie... papiery na Early Action sa wysylane w pazdzierniku, wiec bedziesz juz potrzebowal wyniki SAT'ow. Jezeli naprawde chcesz Early Action/Early Decision, to zdawaj SATy w lecie.

O roznicach:

Early Decision - wysylasz papiery w pazdzierniku, dowiadujesz sie w polowie grudnia. Jezeli sie dostaniesz, to musisz wybrac ta uczelnie. Problem polega na tym, ze jezeli cie zaakceptuja ale nie dadza ci dosyc financial aid, to jestes w kropce. Dla studentow ktorzy musza miec financial aid to nie jest wskazywane

Early Action - wysylasz papiery w pazdzierniku, dowiadujesz sie w polowie grudnia. Jezeli sie dostaniesz, to nadal i bezproblemowo mozesz wybrac inna uczelne

Regular Decision - wysylasz papiery pozniej, przewaznie mozna do pierwszego stycznia, i dowiadujesz sie pozniej, przewaznie pod koniec marca. Mozesz wybierac ktorakolwiek uczelnie.

Wszystkie info znajdziesz tu:

http://sat.collegeboard.org/home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak faktycznie :)Mam jeszcze parę pytań: gdzie mogę znaleźc informacje jakie uczelnie wymagają TOEFL i stosują Early Action ? Znajdę jakieś "ogólne spisy" czy trzeba szukac na stronach poszczególnych uczelni ? Jak jest z poziomem angielskiego do SAT tzn. dużo trudniej niż na CAE ?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom na SATach sam ocen - na stronie ktora ci podalam sa testy. Nie znam sie zupelnie na CAE. Wszystkie uczelnie beda wymagac TOEFL, czasami jakis inny odpowiednik jest mozliwy ale TOEFL rules ;) Early action nie wchodzi w rachube w szkolach gdzie maja rolling admissions (mozesz zaczac na jesieni, w zimie, nawet w lecie) wiec musisz sprawdzac na poszczegolnych stronach. Wczytaj sie w te strony:

http://www.princetonreview.com/

http://www.collegeboard.org/

a tu jest swietne forum i baaardzo duzo informacji:

http://www.collegeconfidential.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi pomogłaś :) Kiedy tak doczytywałem na stronie collegeboard o deadlines to natknąłem się na SAT score report due i teraz nie wiem czy dobrze rozumiem. Wysyłamy papiery (esej, opinie, oceny itp.) w jedym terminie (do 1 stycznia) a potem mamy możliwośc dosłania wyników SAT (np. w lutym) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, powinienes wszystko wyslac w mniej wiecej tym samym okresie, i na tyle przed deadline (przewaznie, ale nie zawsze 1go stycznia) zeby miec czas na rozwiazanie jakichkolwiek problemow - a z aplikacjami z zagranicy czasami sa problemy. SATy sa bardzo wazne, i nie chcesz ryzykowac ze przyjda za pozno, bo wtedy uczelnie odloza twoja aplikacje na bok. Ja bym radzila zdac wszystkie SATy w lecie; ewentualnie mozesz je zdawac ponownie w pazdzierniku i jezeli oceny beda wyzsze, to doslac wtedy te nowe wyniki. (Amerykanie czesto zdaja SATy wiecej niz jeden raz, bo szkoly akceptuja najwyzsze wyniki.) A pozatym, wiesz, ze jest kilka SAT'ow, tak? SATII sa wymagane na wielu uczelniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, SAT II czyli subject, prawda ? Zamierzam zdawac 3 przedmioty, ale nie czuję się jeszcze na tyle przygotowany, żeby zdawac je za miesiąc, może dobrym rozwiązaniem byłoby zdanie w lecie chociaż SAT I. Właśnie mnie zastanawia jak duży udział w ocenie zagranicznych aplikantów ma SAT I, bo wiadomo, że takie osoby mają troszkę trudniej, widziałem taką inf na którymś z uniwesytetów, że, jeśli ktoś z zagranicznych studentów osiągnie 650 z którejś z sekcji SAT, to nie musi zdawac egazminu potwierdzającego znajomośc języka. Dlatego właśnie zacząłem się zastanawiac nad tym czy gdyby ktoś napisał reading i writing nie za dobrze, a resztę (matmę i subjects) bardzo dobrze to ma szanse ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie zacząłem się zastanawiac nad tym czy gdyby ktoś napisał reading i writing nie za dobrze, a resztę (matmę i subjects) bardzo dobrze to ma szanse ?

Wiesz, to troche jest kwestia uczelni. Na te najlepsze, wszyscy beda mieli dobre wyniki. Ale przewaznie, uczelnie zdaja sobie sprawe, ze angielski nie jest twoim pierwszym (czy nawet drugim lub trzecim) jezykiem. Im chodzi o to czy poradzisz sobie na kursach ktore wymagaja dobry angielski - te wszystkie historie, literatury, political science ktore musisz odbebnic. Wiec nie zamartwiaj sie za bardzo poziomem na reading/writing - ucz sie slownictwa, zdaj dobrze te inne przedmioty, i jezeli nie kompletnie zawalisz reading/writing, powinno byc OK.

PS Tak, SAT II to Subject

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...