Jump to content

Zgloszenie W Polsce Wyjazdu Za Granice Na Okres Dluzszy Niz 6Msc?


Recommended Posts

Witam wszystkich!

Szukajac info o miedzy innymi bialym paszporcie natrafilam przypadkiem na strone

http://zielonalinia.gov.pl/Powrotnik-9693

a w dziale o meldunku takie ciekawostki:

Warto wiedzieć

Osoba, która wyjeżdża poza granice Rzeczypospolitej Polskiej na okres dłuższy niż 6 miesięcy, jest obowiązana zgłosić swój wyjazd oraz powrót właściwemu ze względu na miejsce pobytu stałego organowi (właściwemu ze względu na dotychczasowe miejsce pobytu). Zgłoszenia wyjazdu dokonuje się najpóźniej w dniu opuszczenia dotychczasowego miejsca pobytu, a zgłoszenia powrotu – najpóźniej w 30. dniu, licząc od dnia powrotu.

http://zielonalinia.gov.pl/Zameldowanie-5287

i to samo na stronie MSZ

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/362/4531/ZGLOSZENIE_WYJAZDU_ZA_GRANICE_NA_OKRES_DLUZSZY_NIZ_6_MIESIECY_I_ZGLOSZENIE_POWRO.html

Przyznam ze o powyzszym w zyciu nie slyszalam, a przed wyjazdem troche poszperalam na temat obowiazku wymeldowywania sie, ale ze nie znalazlam wtedy tej informacji, przestalam sie tym przejmowac i zostawilam zameldowanie w Polsce u rodzicow. przynajmniej na jakis czas.

Tutaj pytanie do Was- jesli mieliscie taka mozliwosc- zostawiliscie adresy w Polsce czy sie wymeldowaliscie?

I czy ktos sie w ogole przejmuje tym zglaszaniem wyjazdu poza granice Polski ?( to pytanie glownie do ludzi na studiach, stazu lub z na wizach nieimigracyjnych)

Z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Never. Co więcej, immigration wymaga od studentów adresu w kraju zamieszkania, gdyż "wracają" do kraju po zakończeniu studiów. Jedyne co, to zostałem usunięty z listy lokatorów w miejscu zamedlowania, żeby były niższe koszty śmieci i takie tam, ale to też sie robi wobec osób, które się przeprowadziły w ramach Polski.

W Polsce istnieje obowiązek medlunku i nie zamierzam się wymeldowywać czy zgłaszać. Z tego co wiem, medldunek zostanie zniesiony w najbliższych latach.

Dam sobie uciąć, że większość nic nie zgłasza i nic o tym nie wie.

Link to comment
Share on other sites

Ja się wymeldowałem za granicę i to w zasadzie tyle. Nic więcej nigdzie nikomu nie zgłaszałem. W rozliczeniach PIT-37 i PIT-36L w tym roku wpisałem adres w USA.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...