Skocz do zawartości

Niezaplacone Mandaty A Ponowny Przylot Do Usa


etan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To moj pierwszy post, wiec z gory przepraszam jesli pomylilem dzial :)

Bylem w Chicago w 2003 roku w wakacje i dostalem tam 2 mandaty, na laczna sume (z tego co pamietam) 150 $. Mandaty byly na moje nazwisko, ale (znowu z tego co pamietam) zawieraly bledne dane adresowe i mozliwe ze jakies literowki/byly nieczytelne/mogly zawierac bledy w nazwisku itd. Ciezko teraz stwierdzic bo gdzies mi zaginely. Pamietam, ze mandaty zawieraly wezwanie do sadu w celu zlozenia wyjasnien, nie stawilem sie tam gdyz wczesniej mialem wylot do PL.

Tak jak pisalem bylo to latem 2003 roku, wiec minelo juz prawie 10 lat, ponownie wybieram sie do USA w przyszlym roku, tym razem do NYC. Pytanie moje jest nastepujace:

Czy moge miec jakies problemy/konsekwencje przy ponownym ladowaniu w US?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku raczej nic Ci nie grozi, ale przy kolejnej kontroli w tym stanie mozesz zostac zakuty w kajdanki i aresztowany. Wtedy pozostaje zaplacic mandaty i tyle. Jakim dokumentem sie poslugiwales? Polskim prawkiem czy amerykanskim?

Nie wiadomo czy Cie znajda, czy nie. Do sadu isc nie trzeba, ale mandaty trzeba placic, chocby online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku raczej nic Ci nie grozi, ale przy kolejnej kontroli w tym stanie mozesz zostac zakuty w kajdanki i aresztowany. Wtedy pozostaje zaplacic mandaty i tyle. Jakim dokumentem sie poslugiwales? Polskim prawkiem czy amerykanskim?

Nie wiadomo czy Cie znajda, czy nie. Do sadu isc nie trzeba, ale mandaty trzeba placic, chocby online.

W tym stanie raczej kontrola mi nie grozi, bo zamierzam leciec do NYC, nie do Chicago.

Jelsi chodzi o dokument to bylo to zwykle studenckie ID - karta ISIC (chyba tak to sie nazywa), na ktorym jedyne moje dane to imie i nazwisko. Nie byl to mandat drogowy, a mandat za inne 2 wykroczenia dotyczace spozywania alkoholu i przebywania w parku po 22.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...