Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
jestem na wizie pracowniczej, jakie zaproszenie wyslac dla rodziny ?? bo forma do  wypelnienia dostepna w sieci jest podobno tylko dla rezydentow usa ??

Mozesz zaprosic ich w liscie, przez telefon, SMSem, mailem... Ale nie mozesz ich zaprosic w taki sposob, ze wezma jakis papier (ktory zreszta nie istnieje) i pojda z nim do Ambasady. Tak jak napisales - jestes tylko na wizie pracowniczej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aos domument I-134 czyli zobowiazanie finansowe sie do utrzymania danej osoby podczas jej pobytu w usa u nas zwane popularnie zaproszeniem moga wystawic jedynie obywatele oraz rezydenciu usa i to tez wtedy kiedy osiagaja jakis oficjalny dochod, maja majatek itp. Bo w koncu jakies pokrycie na ta ewentualna pomoc musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki majk, czyli to odpada ta forma i zostaje wyslanie zwyklego listu - potwierdzic ten list u notariusza ?? bedzie "lepsze wrazenie" w ambasadzie czy to juz nie ma znaczenia w tym wypadku ??

no i jeszcze pytanko :) czy zwracac sie w liscie do mojej rodziny czy tez do urzednika z ambasady??

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki majk, czyli to odpada ta forma i zostaje wyslanie zwyklego listu - potwierdzic ten list u notariusza ?? bedzie "lepsze wrazenie" w ambasadzie czy to juz nie ma znaczenia w tym wypadku ??  

no i jeszcze pytanko :) czy zwracac sie w liscie do mojej rodziny czy tez do urzednika z ambasady??

z gory dzieki

Wydawalo mi sie, ze napisalem - i majk rowniez - dosc jasno: nawet sie nie sil na zadne pisma i zaproszenia, bo nie beda nic warte! Szkoda Twojego czasu i nadziei. :roll:

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydawalo, ze zwykly list nie jest obowiazkowy ale moze byc pomocny, wiec pozwol laskawie, iz poczekam na inne opinie...

pozdrawiam...

ps. wyobraz sobie, ze zaproszenie bardzo mi pomoglo w uzyskaniu wizy do usa (nie bylo to zaproszenie do pracy ani forma I-134)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz napisac list w ktorym stwierdzisz ze pracujesz nie masz czasu aby przyjechac do polski i chcesz aby rodzice do ciebie przyjechali np na boze narodzenie, chcesz im pokazac stany itp. Ale czy to bedzie sie chcialo konsulowi czytac to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz napisac list...

Tak, to prawda. A konsul zawsze moze nie miec ochoty go ogladac, miller, podobnie jak z innymi dokumentami... Oczywiscie, pewnie warto je miec, ale, podobnie jak zaproszenie, gwarancja na otrzymanie wizy sa one zadna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...