Skocz do zawartości

Firma W Kanadzie


Pawel87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad założeniem firmy w Ontario w Kanadzie. Wybór padł akurat na to miejsce gdyż mieszka tam spora część mojej rodziny, a poza tym zwyczajnie mi się tam podoba. W zamyśle byłby to swego rodzaju oddział firmy istniejącej od pewnego czasu w Polsce. Profil działalności jest zdecydowanie innowacyjny. Chciałbym się dowiedzieć zatem czy podobnie jak w Polsce mógłbym tam liczyć na jakiekolwiek dofinansowanie lub innego rodzaju pomoc (być może coś analogicznego do "dotacji na innowacje" o jakie można się starać z UE?) Kolejna sprawa to kwestia mieszkania - czy mając na miejscu lokalnego "partnera w biznesie" będę mógł bez przeszkód podróżować do Polski bez ograniczeń czasowych? Chodzi mi o sytuację w której jestem współwłaścicielem firmy zarejestrowanej w Kanadzie.. ale w samej Kanadzie spędzam np. 4 miesiące w roku. Oczywiście czytałem już trochę na ten temat ale być może jest na tym forum ktoś kto przeszedł już podobną przygodę i mógłby podzielić się wrażeniami.

Dzięki z góry za odpowiedź!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mozliwe. Moja znajoma to robila cos kolo roku temu. Wiem, ze miala problem raz na granicy jak wjezdzala, ze ma firme w Kanadzie zarejestrowana i jej poporstu nie wpuscili z USA do Kanady. Musiala sie ubiegac o cos w rodzaju wizy pracowniczej, dostala ja dosc szybko cos kolo 1.5 miesiaca.

Dopytam i dam znac.


PS. Wyrobienie TAX ID w Kanadzie jest stosunkowo proste. Tak samo jak wyrobienie prawa jazdy. Nawet dla osob, ktore nie posiadaja statusu. Niestety np. samo prawko niewiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...