Skocz do zawartości

Szkoła Językowa I Praca


Rekomendowane odpowiedzi

w Chicago jest podobno darmowa szkoła językowa ale szczegółów jeszcze nie znam. Podobno można uzyskać wizę studencką gdy zapiszę się do tej szkoły.

Zanim wydadzą Ci I-20, będziesz musiał pewnie pokazać, że masz na pokrycie zakwaterowania, wyżywienia, pewnie ubezpieczenia, książek (zakładając, że szkoła jest darmowa to i tak kilka tysięcy $$). Musisz też się dowiedzieć na jakiej zasadzie jest darmowa. Tuition waiver? Waiver pod warunkiem, że pracujesz dla szkoły? Takie rzeczy idą na I-20 również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na wizie studenckiej i uczeszczam na kurs ESL. Szkola ma uprawnienia do wydawania I-20 oczywiscie po wczesniejszym okazaniu srodkow finansowych na pokrycie nauki i kosztow utrzymania sie przez rok. Po dwoch semestrach dostalam prace w kampusie szkoly, dzieki czemu dostalam kredyt na szkole czyli nie place za nia a wynagrodzenie jest jedynie na pokrycie kosztow dojazdu do pracy, tzw scholarship. No ale od czegos trzeba zaczac:) Dodatkowym benefitem jest, ze dostaje SSN. Jesli jestes obywatelem lub posiadasz zielopna karte wtedy tez nie placisz za szkole, panstwo pokrywa koszty nauki.


A do moich obowiazkow nalezy tlumaczeniw z ang na pol, pomoc studentom (przedewszystkim polskim studentom) w zalatwieniu roznych spraw zwiazanych ze szkola, itp. Nie jestem biegla w jezy ang wiec to dla mnie troche duze wyzwanie pracowac w srodowisku anglojezycznym, ale to tez dobry sposob na nauke poza zajeciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polska moze jasniej o kursie,szkole ze obywatele USA i osoby z GC moga nie placic

bo znow ktos zle cos przeczyta i bedzie ze mozna uczyc sie w kazdej szkole za darmo :)

nalezy czasami takie cos pisac dokladnie :)

i dziekuje ze napisalas czym sie zajmujesz a jak wiadomo nie kazdy bedzie sie nadawac na takie stanowisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no tak wiadomo, ze nie kazdy nadaje sie na takie stanowisko. Ale obowiazki nie sa naprawde wygorowane, a jesli to mi daje mozliwosc nie placenia za szkole to czemu nie! kilkaset dolcow zostaje w kieszeni:) Pozatym mam wiekszy kontakt z jezykiem bo poza szkola to wszedzie polacy hehe!! A dobrze by bylo jakby kazdy w kazdej szkole mogl sie uczyc za darmo:)


a tak na marginesie styl6, wiesz cos moze na temat transferu magistra z polski? ponoc uznaja tutaj polskiego magistra jako bachelors, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes obywatelem lub posiadasz zielopna karte wtedy tez nie placisz za szkole, panstwo pokrywa koszty nauki.

Powiem, ze to zadko spotynane jest. Ja posiadajac GC chodzilem do szkoly ALCC na Manhattanie, i jedynie co mi przyslugiwalo to znizka w oplacie za szkole (placilem chyba $100 mniej za semestr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...