Skocz do zawartości

Karta Kredytowa Konieczna Do Rezerwacji Noclegu?


georg700

Rekomendowane odpowiedzi

Można płacić kartą debetową i gotówką. Często proszą o kartę przy checkin, żeby zabezpieczyć ewentualne zniszczenia itp. Gdyby tylko ludzie z kartami kredytowymi mogli mieszkać w hotelach tylko ludzie z dobrym credit scorem mogliby podróżować... Jeśli system internetowy Cię nie przepuszcza bez karty, możesz zadzwonić bezpośrednio do hotelu i wytłumaczyć sytuację.

http://traveltips.usatoday.com/book-hotel-room-credit-card-2973.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawdę w tak grubej większości miejsc można płacić tylko kartą kredytową??

Płacić można jak się chce ale przy bookowaniu najczęściej wymagana jest karta kredytowa jako zabezpieczenie dla hotelu (np. jakbyś się nie zjawił, itp). Dla Amerykanów to nie jest problem bo tam większość ludzi karty kredytowe ma, a nawet jak nie to ich debetowa też działa w takich internetowych systemach rezerwacji i przy zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK z tutejszych bankow, kazda karta jest zazwyczaj autoryzowana przez MasterCard lub Visa, wiec my mozemy placic albo kredytowa albo debetowa.

Calkiem to przydatne.

To nie ma nic do rzeczy. W Polsce jest tak samo, ale są karty wypukłe i płaskie. Poza tym, często w momencie rezerwacji, blokuje się pewną (lub całą) kwotę na karcie. Kartami wypukłymi, można też płacić np. bez terminala lub gdy terminal jest off line. To jest temat rzeka, ale sam fakt sygnowania przez Vise czy MasterCard, jeszcze nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty nie-wypukłe to nie karty visa tylko visa electron. Apropos hotelu, parę dni temu rezerwowałem hotel, co prawda nie w USA tylko w Szwajcarii, ale do rezerwacji była wymagana karta kredytowa i z moją płaską visa electron rezerwacja przeszła bez problemu (nie ma obciążenia na karcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty nie-wypukłe to nie karty visa tylko visa electron. Apropos hotelu, parę dni temu rezerwowałem hotel, co prawda nie w USA tylko w Szwajcarii, ale do rezerwacji była wymagana karta kredytowa i z moją płaską visa electron rezerwacja przeszła bez problemu (nie ma obciążenia na karcie).

Bzdura. Jest mnóstwo kart płaskich Visa. Mało tego. Do niedawna istniały płaskie kredytowe Visa. Sam takiej kiedyś używałem. Poczytaj sobie o kartach wypukłych i płaskich. Visa elektron to jest totalny przeżytek. Szanujące się banki odchodzą od nich już od dłuższego czasu. Kiedyś służuły do wypłat w bankomatach i płatności w sklepach z terminalami. Potem można było nimi płacić w internecie, jeśli posiadały numer CVV. Nigdy nie służyły do płatności odroczonych, bo do tych płatności służą karty wypukłe. Dziwi mnie fakt, że mogłeś zarezerwować nią hotel przez internet. Na takiej karcie nie mogą nawet zamrozić zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie zbytnio nie znam. Nasze karty Visa jak i Master Carda wszystkie sa wypukle, wszystkie maja chipy i wszystkie maja CVV.

Ale zaciekawiles mnie pisza o tych zamrazaniach pieniedzy na koncie w chwili platnosci. Poczytam sobie troche o tym. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...