Skocz do zawartości

F1 - Transfer Do Innej Szkoly, A Podroz Do Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zwracam sie z przeogromna prosba o pomoc.

W ubiegle wakacje wyjechalam do USA na wizie F1. Planowo mial to byc kurs dwu miesieczny, o czym tez mowilam w ambasadzie. Checia jednak kontynuacji nauki przeniosalam sie do College'u na ESL. Obecnie otrzymalam kolejne I-20. Dodam, iz wize wydana mam na 5 lat. Moje pytanie brzmi, czy moge podrozowac bez problemu do Polski, tzn. bez kolejnej wizyty w konsulacie?? Na obecnej wizie mam stara szkole, I-20 z nowej. Numer Sevis sie pokrywa na obu dokumentach. Szkola udzielila mi informacji, iz podpisza mi dokument bym mogla powrocic. Bardzo prosze o rzeczowa informacje od osob znajacych temat.

Z gory tez bardzo dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle wytycznych podanych dla oficerow imigracyjnych masz prawo podrozowac z nowym I-20 (odpowiednio podpisanym przez nowa szkole - konkretnie przez DSO) oraz ze stara wiza wbita w paszport.

Kiedys robili z tym problemy i ludzie chodzili po nowe promesy, ale teraz, po interwencjach prawnikow, ktorych klienci nie dostali nowych promes a stare mieli anulowane, zapowiedziano nam, ze wydano odpowiednie klaryfikacje dla oficerow i ze studenci nie beda mieli problemow z przekraczaniem granicy w sytuacji podanej powyzej.

Pamietaj jakkolwiek, ze na granicy zawsze maja prawo wziac Cie na druga inspekcje - i to sa czeste przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Kaer: Szkola udzielila mi informacji o mozliwosci podrozowania, stad tez przed wyjazdem podpisza I-20 bym mogla powrocic do US.

Pisalam by potwierdzic oraz zasiegnac rady.

Re: Karina: Dziekuje za dokladne objasnienia. Obawiam sie wylacznie tej drugiej inspekcji.. Z tego co slyszalam ciezko jest z niej wyjsc calo.. Jak piszesz sa to czeste przypadki..

Niestety teraz nie wiem jaka podjac decyzje..;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie sie koncza - prawo mowi wyraznie, ze mimo posiadania promesy, osoba podrozujaca do Stanow moze nie byc wpuszczona na granicy. Wiekszosc przechodzi te inspekcje pomyslnie, jakkolwiek znam przypadkie kiedy osoby mialy sporre problemy. Od czego to zalezy? Roznie. Od lotniska, od uczelni, od osoby, ktora podrozuje i wreszcie od osoby na granicy. Trezba podkreslic, ze nie kazda osoba w Twojej sytuacji ma owa secondary inspection, ale nie mozna tez powiedziec, ze na 100% nie bedziesz jej miala. Zwykle rozmawiam z ludzmi przed planowanym wylotem i pozniej porownujemy dana sytuacje do podobnej i wtedy ktos podejmuje decyzje, ze leci badz nie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...