Jump to content

Udzial W Loterii Wizowej A Wyjazd Na Internship


rbt

Recommended Posts

Witam,

Po zakończeniu studiow, planowalem wyjazd na rok do stanow na internship (zakładając ze znalazłbym firme która by mnie chciala), czytalem ze nie powinno być wiekszych problemow z otrzymaniem wizy J-1 w takim przypadku.

Jako że od jakiegos czasu pojawiaja się informacje o likwidacji loterii wizowej, wiec nie wiadomo czy będą kolejne, chciałbym wziąć udzial w DV2015, tylko nie jestem do konca przekonany, czy w przypadku nie wylosowania, mialbym problem/odmowe z otrzymaniem wizy J-1.

Przejrzałem pare tematow w kontekście ‘wiza turystyczna o loteria wizowa’, informacje sa rozne, jedni otrzymuja inni nie, rozumiem ze zalezy to od faktow świadczących ze zeczywiscie będą turystami… o internshipie nic nie znalazłem…

znalazlem tez to:
http://www.green-card.info/pl/vyhrali.htm

w ostatnim akapicie:

Jeśli złożyłeś w konsulacie USA wniosek o wizę nieimigracyjną (np. turystyczną B-2 lub służbową B-1), nie zapomnij, że w formularzu OF-156 Nonimmigrant Visa Application jest pytanie: Have you or anyone acting for you ever indicated to a U.S. Consular or Immigration Employee a desire to immigrate to the U.S.? (Czy wyrażał Pan/Pani lub ktokolwiek inny w Pana/Pani imieniu przed pracownikiem konsulatu lub służb imigracyjnych chęć imigracji do USA?). Jeśli w tym czasie wysłałeś już zgłoszenie do udziału w loterii, możesz podać, że złożyłeś taki wniosek. Wyrażeniem rzeczywistej chęci imigracji przed wymienionymi osobami jest dopiero złożenie wniosku o wizę imigracyjną, którą składają zwycięzcy loterii.

Jak ma sie jedno do drugiego? Mozna ufac autorowi podanej przeze mnie strony?

Zasadniczo chcialem wyjechac na rok i zobaczyc jak sie sprawy uloza, moze udaloby sie zostac na dluzej. Jezeli zostalbym wylosowany to byloby kilka problemow mniej (nie przypisanie do jednego pracodawcy podczas pobytu itp) i moglbym zaplanowac zycie troche bardziej do przodu.

Link to comment
Share on other sites

rbt raz to jak zobaczysz tam sa informacje o loterii z 2002 a wiec kiedys wysylali powiadomienia przez poczte a teraz poczta to juz bajka

to jest ds 156 ktory sie wypelnialo kiedys ..

https://evisaforms.state.gov/ds156.asp

teraz jest ds 160 i znajdz mi ten pkt ,pkt ktore podales

Mozesz J-1 nie dostac z innych przyczyn niz loteria wizowa ale o tym poczytac na forum :)

Link to comment
Share on other sites

dzieki za odpowiedz!

hmm, faktycznie informacje z 2002, co prawda na stronie glownej sa jakies informacje o DV2015, moze to troche zmylilo ;)
wiec jezeli teraz nie ma takiego punktu, to sam udzial w loterii jest juz 'wyrazeniem checi do emigracji'?

forum czytam regularnie od jakiegos czasu, i nie przynawanie J-1 jest glownie ze wzgledu na 'slabe wiezi z krajem?' (zakladajac ze osoba nie byla karana i tym podobne oczywiste wymagania)

i glownie chodzi mi o wplyw wziecia udzialu w losowaniu, a pozniejsze stwierdzenie 'wiezi z krajem' heh, samo to ze mam w polsce rodzine (nie zone i dzieci :P ), samochod i firme (na okres wyjazdu zawiesilbym dzialanosc) mogloby wystarczyc?

chcialbym wyemigrowac do USA ale bycie na nielegalu odpada. Jezeli udaloby mi sie wyleciec na intership, to mialbym rok na podjecie dalszych decyzji lub ewentualne stwierdzenie ze to nie dla mnie heh. w przypadku wylosowania GC, podjalbym decyzje od razu.
dzieki jeszcze raz za odpowiedz sly6 i czekam na kolejna ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...