Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna I Karalność


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Otoz mam pytanie odnosnie wizy turystycznej do USA.

Niestety jestem w rejestrze jako osoba karana (dwa wyroki w krotkim odstepie czasowym za posiadanie nielegalnego oprogramowania komputerowego).

Wyrok mam w zawieszeniu na dwa lata. Czy przez taki wyrok jest duza szansa ze nie przyznaja mi wizy turystycznej? Moze wogole nie ma sensu skladac dokumentow w takiej sytuacji? Czy raczej za taki wyrok podchodza z dystansem i nie jest to tak istotne?

Z gory dziekuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pokaz mi taki wpis w ds 160 ze chodzi tylko o USA ale tylko?

tam jest pytanie o karalanosc czy to w Polsce,czy tez np w USA .

I teraz moze ktos sie bawic w nie podawanie niczego ale sa tutaj przypadki ze ktos cos zatail a potem mial problemy
nie jest tez tak ze jak podasz o karalnosci to mozesz wizy nie otrzymac


Jacek sam podejmij decyzje i za ta tez decyzje sam odpowiesz

czy lepiej isc taka droga czy tez inna

nikt nie da Ci zadnej gwarancji ze cos nie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeciez na logike jest że zapytanie jest o karalnośc w USA - Ambasada to jest terytorium USA to co ich obchodzi co robiłem w Japoni ?

To forum powinno dawać życiowe rady a nie jak sie głupio podkładac bo to USA.

I tu się mylisz. Bo na logikę pytanie dotyczy osoby, a wiec czy dana osoba była karana kiedykolwiek. Proste i logiczne. Acha, ambasada USA nie jest w żaden sposób terytorium USA, tylko jest terenem objętym odpowiednimi immunitetami określonymi w prawie dyplomatycznym.

Aha, jak ktoś chce kłamać i oszukiwać - jego sprawa.

PS. Masz ciekawe podejście do życia, skoro dla Ciebie "życiowe rady" to zachęta do poświadczenia nieprawdy w dokumencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeciez na logike jest że zapytanie jest o karalnośc w USA - Ambasada to jest terytorium USA to co ich obchodzi co robiłem w Japoni ?

Niestety sie mylisz. Jesli dobrze poczytasz to sie dowiesz, ze chodzi o "kiedykolwiek karany" i "gdziekolwiek" a nie tylko w USA.

"kiedykolwiek" - tzn, niezaleznie od tego czy wyrok byl zatarty, bo pytanie dotyczy karalnosci a nie to czy wyrok jest na swiadectwie

Malo tego czesto jesli przebywales w jakims kraju dluzej niz 6 miesiecy, to podczas ubiegania sie czy to o zielona karte czy o obywatelstwo, mozesz zostac poproszony o przedstawienie odpowiedniego dokumentu odpowiednika polskiego zaswiadczenia o niekaralnosci. Czasem sie tak zdarza, poszukasz dluzej fora zagraniczne i zobaczysz, ze nie jest to wcale odosobniona praktyka.

Pomimo tego, ze w tym temacie racji nie masz, to mimo wszystko dluzej zastanowilbym sie nad przyznawaniem sie do wyrokow, ktore nie widnieja na swiadectwie. Jakby na to nie patrzec ludzie z wyrokami maja problem z uzyskaniem wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...