Skocz do zawartości

Witam Serdecznie


ghaith ben

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam odpowiedzi na pytanie czy mam jeszcze mozliwość powrotu do USA , moja sytuacja wyglada nastepująco



Wleciałem do USA na wizie J-1 okazało sie że jest ok i zostałemna na dłuzej ( 9 lat). Majac jeszcze ważna wize J-1 zgłosiłem sie po SSN


otrzymałem go ale posiadał błąd w moim nazwisku więc go oddałem do poprawy.Zbliżał sie termin mojej pół rocznej wizy a ja dalej nie miałem odpowiedzi w sprawie poprawy błędu na moim ssn.Gdy otrzymałem list było tam napisane że z powodu zblizającego sie terminu mojego wyjazdu do polski mój socjial nie zostanie wysłany aby nie wpadł w niepowołane ręce (naszczęscie posiadałek kopie tego SSN z błędnym nazwiskiem). Do szkoły nie chodziłem , pracowałem przez te lata , rozliczałem sie z podatku na ten numer SSN z błedem przez 6 lat .Jak wracałem do polski nie oddałem tej białej karteczki na lotnisku poniewaz gdzies ja posiałem. Posiadam dzieci urodzone w USA.


Pracodawca u którego pracowałem bardzo by chciał zebym wrócił do USA .



Czy ktoś wie co tu zrobić aby móc tam wrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w tytule tematu, bardzo chciałbym w tym roku wyjechać do USA na stałe... Jedyną moją przeszkodą jest chyba strach. Byłem w Stanach już nie raz, mieszkałem w 3 różnych stanach, chodziłem tam do szkoły, więc to miejsce nie jest mi obce. Problem w tym, że teraz miałbym tam wyjechac sam. Wczesniej jeździłem z rodzicami i nie musiałem się przejmować miejscem zamieszkania, pracą czy czymkolwiek. Moim obowiązkiem była szkoła. Planuje już ten wyjazd od dłuższego czasu, problem w tym ze nie wiem jak zacząć to wszystko. Sam wyjazd to nie problem, gorzej z rozpoczęciem nowego życia na miejscu. Zastanawiam się między Nowym Jorkiem a Florydą, gdyż w tych stanach wcześniej mieszakłem. Nie bardzo mam do kogo jechać na start... Może Wy drodzy czytelnicy forum moglibyście coś doradzić młodej osobie, która chce wyjechać z kraju :)? Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłam oba tematy, chociaż są pełne sprzeczności...

1) Chodziłeś do szkoły czy nie?

2) Jesteś młodą osobą, a 9 lat siedziałeś w USA na wizie J-1?

3) Masz dzieci urodzone w USA i nie masz dokąd pojechać na start?

Jeśli pracodawcy tak na Tobie zależy, to niech wystara się o wizę pracowniczą dla Ciebie.

Nie bardzo wiem, czy czasem nie spamujesz, więc tematu na razie nie zamknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna30 - myślę, że oba tematy można uznać za zamkniętę. Użytkownik ghaith ben najwyraźniej jest dowcipnisiem, który zwyczanie kopiuje stare posty innych użytkowników. Dla potwierdzenia:

1-szy post: http://forum.usa.info.pl/topic/22370-jak-tam-wrocic/

2-gi post: http://forum.usa.info.pl/topic/20061-samotny-wyjazd-do-usa-tym-razem-na-stale/

Być może szanowny OP byłby łaskawy wytłumaczyć jaki ma w tym cel??? Leniwe nabijanie liczby postów czy sprawdzanie, czy ktoś zauważy? Hmmmm. Proszę o zamknięcie tematu....

P.S Od dłuższego czasu przeglądam to forum i dzisiaj nie mogłam się powstrzymać od komentarza... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...