Skocz do zawartości

Jak Tam Wrócić


paweł79

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM SERDECZNIE

Szukam odpowiedzi na pytanie czy mam jeszcze mozliwość powrotu do USA , moja sytuacja wyglada nastepująco

Wleciałem do USA na wizie J-1 okazało sie że jest ok i zostałemna na dłuzej ( 9 lat). Majac jeszcze ważna wize J-1 zgłosiłem sie po SSN

otrzymałem go ale posiadał błąd w moim nazwisku więc go oddałem do poprawy.Zbliżał sie termin mojej pół rocznej wizy a ja dalej nie miałem odpowiedzi w sprawie poprawy błędu na moim ssn.Gdy otrzymałem list było tam napisane że z powodu zblizającego sie terminu mojego wyjazdu do polski mój socjial nie zostanie wysłany aby nie wpadł w niepowołane ręce (naszczęscie posiadałek kopie tego SSN z błędnym nazwiskiem). Do szkoły nie chodziłem , pracowałem przez te lata , rozliczałem sie z podatku na ten numer SSN z błedem przez 6 lat .Jak wracałem do polski nie oddałem tej białej karteczki na lotnisku poniewaz gdzies ja posiałem. Posiadam dzieci urodzone w USA.

Pracodawca u którego pracowałem bardzo by chciał zebym wrócił do USA .

Czy ktoś wie co tu zrobić aby móc tam wrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zasadniczo to mozesz sprobowac wygrac w loterii DV, znalezc pracodawce ktory Cie zasponsoruje lub ozenic sie z obywatelka. Poza tym to nic.

Jezeli w J-1 miales D/S to jest szansa ze nie masz bana, jezeli miales wbita date to masz bana i wtedy w ogole nie masz zadnej mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest uzytkownik co dostal odpowiedz na rozmowie o wizie,ze pracowala nielegalnie a Ty nie wiesz co moze byc.

kolejna sprawa to kiedy wleciales a kiedy wyleciales z USA

Nie ma znaczenia ze nie oddales I-94,od pewnego czasu to jest w systemie kiedy i jak wyleciales z USA.

Bywa tak ze mozesz dostac wize w Konsulacie a na granicy zostac zawrocony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się .Szanse są dużo mniejsze niż 1%. Wygranie w loterii wizowej też nic nie da.Jeśli wylosujesz a wcześniej byłeś nielegalnie w USA to Twoja aplikacja zostanie odrzucona ,no chyba że ktoś się pomyli i przejdzie taki numer.Z wizą turystyczną nie ma szans.Jak zniosą wizy to też Cię nie wpuszczą jeśli byłeś nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że masz dzieci - obywateli USA. Czy matka jest obywatelką? Możecie się pobrać i wtedy ona może Cię zasponsorować. Również dzieci w wieku 21 lat mogą Cię sponsorować. Jeżeli wjechałeś na J-1 i miałeś wbite D/S w I-94, wtedy nie masz bana za overstay, teoretycznie możesz się ubiegać o dowolną wizę natychmiast.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym rozliczaniem sie z podatku na numeże ssn zmienione moje nazwisko .

To wychdzi na to że przyjechał do usa Kowalski a pracował Kowaleski czy to niejest na kozyść tej całej sytuacji .Jezeli oddałem im SSN do poprawki a oni go nie wysłali to wychodzi na to że w ich aktach jest napisane ze pan przykładowo Kowalski nie otrzymał ssn ponieaz wyjechał do kraju .a pan Kowalski został i rozliczał sie

z podatku na konto pana Kowaleskiego .


A co z pracodawca który jest w USA i z pewnościa pomoże w sponsorowaniu ile to trwa i czy ma to sens czy prawo na cos takiego pozwal jezeli jestem w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...