Skocz do zawartości

Jak Tam Wrócić


paweł79

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, że on pisze, że gdzieś tę karteczkę "posiał", więc tak naprawdę nie wiadomo, jaki pobyt mu wbili.

Teoretycznie w pierwzym poście jest wyjaśnione, że wiza była na pół roku (i z tego powodu nie chcieli mu poprawić błędu w SSN).

Ale lata mi się nie zgadzają.

Paweł97 pisze, że został w USA 9 lat, a przez 6 lat pracował na SSN, który otrzymał jeszcze podczas ważności (półrocznej) swojej wizy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam. Pytanie. Wlot na B2 po pol roku change of status to F1 - D/S nowy I-94 z wpisem D/S ..out of status przez rok i praca bez autoryzacji rozliczanie sie z IRS na SSN - czy w tym wypadku jest jakis ban ? powrot do polski 2005 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj pawła79 w błąd.Oczywiście ,że jego aplikacja zostałaby odrzucona gdyby wygrał zieloną kartę w loterii wizowej.Poczytaj wpis pawła : "dzisiaj rozmawiałem z adwokatem w polsce który zajmuje sie takimi sprawami zaproponował mi jedynamozliwośc załatwienia tej sprawy .Przyznania sie w ambasadzie o nielegalnym pobycie w usa i prosba o anulowania kary zakazu wjazdu do usa. Mówił ze to jedyna mozliwość załatwienia tej sprawy co wy na to."

Justi 87 twierdzisz ,że w jego sytuacji otrzymałby zieloną kartę ? :)

Bardzo dużo można poczytać na ten temat w internecie np.tu :

http://www.green-card.info/pl/vyhrali.htm

Naruszenie przepisów imigracyjnych eliminuje kandydata do otrzymania GC chyba ,że jak pisałem nastąpi jakieś niedopatrzenie urzędnika.

Kiedy wizy do USA na pewno nie otrzymasz, nawet gdy wygrasz w loterii wizowej:

- jeśli cierpisz na poważne choroby zakaźne, choroby psychiczne, jeśli jesteś narkomanem

- jeśli w przeszłości popełniłeś poważne przestępstwo

- jeśli jesteś członkiem partii o charakterze totalitarnym lub jeśli istnieje podejrzenie, że wyjazd do USA ma na celu szpiegostwo, sabotaż, terroryzm lub jakąkolwiek inną działalność przestępczą

- jeśli w przeszłości podjąłeś próbę nielegalnego przyjazdu do USA lub w inny sposób przekroczyłeś przepisy imigracyjne USA

Z tymi chorobami psychicznymi to też tak nie zupełnie. Jest wyraźnie napisane w prawie imigracyjnym że dyskwalifikują choroby psychiczne które powodują zagrożenie otoczenia (depresja też choroba psychiczna na którą choruje 30 proc. populacji cywilizowanego świata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D/S lub data pobytu powinna byc wpisana na I-94 i w paszporcie. Czasem urzednicy sa leniwi i w paszporcie wbijaja tylko pieczatke i nie wpisuja daty.

Nowe i-94 przyszlo poczta i oddalem na lotnisku w 2005 roku. ..mam rowniez dokumenty potwierdzajace zmiane na D/S ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...