Skocz do zawartości

Jak Tam Wrócić


paweł79

Rekomendowane odpowiedzi

Jego aplikacja przejdzie przez Kentucky ale moze nie dostac wizy w Konsulacie

To nie Centrum wizowe decyduje o tym a Konsul na rozmowie :) jesli papiery sa w porzadku wypelnione

ile to na forum bylo przypadkow ze ktos mial zakaz wjazdu,dostal zaproszenie na rozmowe a nie dostal wizy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Urzędnik musi się stosować do prawa. W jego przypadku nie dotyczyłoby go żadne inadmissibility. Podaj mi przepis według którego nie mógłby on wjechać na teren USA z wizą imigracyjną.

Pytanie trochę źle sformułowane . Aby wjechać do USA z wizą imigracyjną najpierw trzeba ją dostać .Aby ją dostać trzeba spełnić określone wymagania .M.innymi naruszenie prawa imigracyjnego dyskwalifikuje uczestnika loterii wizowej do otrzymania wizy imigracyjnej ( choć niestety są wyjątki).

Kiedy wizy do USA na pewno nie otrzymasz, nawet gdy wygrasz w loterii wizowej:

- jeśli cierpisz na poważne choroby zakaźne, choroby psychiczne, jeśli jesteś narkomanem

- jeśli w przeszłości popełniłeś poważne przestępstwo

- jeśli jesteś członkiem partii o charakterze totalitarnym lub jeśli istnieje podejrzenie, że wyjazd do USA ma na celu szpiegostwo, sabotaż, terroryzm lub jakąkolwiek inną działalność przestępczą

- jeśli w przeszłości podjąłeś próbę nielegalnego przyjazdu do USA lub w inny sposób przekroczyłeś przepisy imigracyjne USA

@ jkb -Gdzie ja napisałem ,że osoba posiadająca wizę imigracyjną nie może wjechać do USA ???????? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę źle sformułowane . Aby wjechać do USA z wizą imigracyjną najpierw trzeba ją dostać .Aby ją dostać trzeba spełnić określone wymagania .M.innymi naruszenie prawa imigracyjnego dyskwalifikuje uczestnika loterii wizowej do otrzymania wizy imigracyjnej.

Kiedy wizy do USA na pewno nie otrzymasz, nawet gdy wygrasz w loterii wizowej:- jeśli cierpisz na poważne choroby zakaźne, choroby psychiczne, jeśli jesteś narkomanem[/size]- jeśli w przeszłości popełniłeś poważne przestępstwo[/size]- jeśli jesteś członkiem partii o charakterze totalitarnym lub jeśli istnieje podejrzenie, że wyjazd do USA ma na celu szpiegostwo, sabotaż, terroryzm lub jakąkolwiek inną działalność przestępczą[/size]- jeśli w przeszłości podjąłeś próbę nielegalnego przyjazdu do USA lub w inny sposób przekroczyłeś przepisy imigracyjne USA[/size]

Spytaj sie Mi ktory punkt jego dotyczy ..i gdzie od Maja przebywa...oh tak jest w USA z GC...kazdy przypadek jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że różnica jest taka, że mi0706 swojego bana (czyli karę za złamanie przepisów imigracyjnych) już 'odsłużył'.

on mial deportacje w tle...ban dozywotni niby..praca nielegalnie..nie bede sie klocil..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę źle sformułowane . Aby wjechać do USA z wizą imigracyjną najpierw trzeba ją dostać .Aby ją dostać trzeba spełnić określone wymagania .M.innymi naruszenie prawa imigracyjnego dyskwalifikuje uczestnika loterii wizowej do otrzymania wizy imigracyjnej ( choć niestety są wyjątki).

Kiedy wizy do USA na pewno nie otrzymasz, nawet gdy wygrasz w loterii wizowej:

- jeśli cierpisz na poważne choroby zakaźne, choroby psychiczne, jeśli jesteś narkomanem

- jeśli w przeszłości popełniłeś poważne przestępstwo

- jeśli jesteś członkiem partii o charakterze totalitarnym lub jeśli istnieje podejrzenie, że wyjazd do USA ma na celu szpiegostwo, sabotaż, terroryzm lub jakąkolwiek inną działalność przestępczą

- jeśli w przeszłości podjąłeś próbę nielegalnego przyjazdu do USA lub w inny sposób przekroczyłeś przepisy imigracyjne USA

@ jkb -Gdzie ja napisałem ,że osoba posiadająca wizę imigracyjną nie może wjechać do USA ???????? :)

Odnosnie ostatniego punktu. Nawet jeśli naruszyłeś przepisy imigracyjne masz szansę dostać zieloną kartę. Wszystko zależy od tego - jak wspomniala wyżej Joanna- czy odslużyłeś już swojego bana, czy nie, Jeśli tak - nic nie stoi na przeszkodzie.

I nie radzę posiłokować się faktem, że pawel rozmawial z adkowatem. W polsce raczej nie znajdziesz prawnika, ktory zajmowałby się prawem imigracyjnym usa. A to: "Przyznania sie w ambasadzie o nielegalnym pobycie w usa i prosba o anulowania kary zakazu wjazdu do usa" to już jeden śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś zniknął mój post, więc napiszę jeszcze raz: wszystko zależy od tego, czy w momencie starania się o wizę ciąży na Tobie jakieś inadmissibility. Jeżeli nawet byłeś deportowany po półrocznym przesiedzeniu wizy i nielegalnej pracy na przykład, to po odsiedzeniu 5 lat poza USA nie masz żadnego zakazu wjazdu. A zatem możesz o wizę się starać.

Pawel79 ma na koncie pobyt out of status, ale nie ma overstay w rozumieniu 212(a)(9)( B), jeżeli wjechał na J-1 z D/S. Również nielegalne zatrudnienie, o ile go nie deportowali, nie niesie za sobą żadnego bana. A zatem formalnie nic nie stoi na przeszkodzie, by mu wizę imigracyjną wręczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel79 ma na koncie pobyt out of status, ale nie ma overstay w rozumieniu 212(a)(9)( B), jeżeli wjechał na J-1 z D/S. Również nielegalne zatrudnienie, o ile go nie deportowali, nie niesie za sobą żadnego bana. A zatem formalnie nic nie stoi na przeszkodzie, by mu wizę imigracyjną wręczyć.

wleciałem w 2003 nie zostawiałem odcisków a wróciłem w 2011 co to D/S jak chodzi o date powrotu to mam w wizie date powrotu

Wg tego, co pisze paweł79, to nie miał D/S.

Jeśli by miał, no to oczywiście nie ma przesiedzianej wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...