Skocz do zawartości

watpliwosci dotyczace DS-230II punkt 30, 31 i 33


marekm

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie postanowilem osobiscie wypelniac druki przeslane w slynnej juz bialej kopercie ale mam pewne watpliwosci a mianowicie

punkt 30 druk DS-230 part II od "a" do "i" co z tym poczac? czy jedyna wlasciwa odpowiedzia na wszystkie podpunkty jest NO

dalej punkt 30 DS_230 part II czy jesli mialem sprawe w kolegium, ktora przegralem (nie zgodzilem sie z decyzja policji dotyczaca interpretacji mojego wykroczenia drogowego i nie przyjalem mandatu a sprawa zostala przekazana do kolegium) to co powinienem wpisac? Yes i wytlumaczyc ta sprawe? i czy tego typu sprawy sa przekazywane do krajowego rejestru karnego?

w zwiazku z opisem mojej sytuacji w poprzednim akapicie co powinienem wpisac w punkcie 31? tam pytaja czy bylem oskarzony, aresztowany lub skazany za jakiekolwiek przestepstwo

i wreszcie punkt 33"a"i "b" czy jesli nigdy nie ubiegalem sie o Social Security Number (nigdy nawet nie bylem w USA) to na pierwsze pytanie, to jest "have you ever applied a Social Security Number" mam odpowiedziec No ale co z dalsza czescia podpunktu i punktem 33b?

za wszelka pomoc bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci na ostatnie i pierwsze. Nie pamietam jakie dokladnie tam sa rubryki ale w twojej sytuacji zaznaczasz ze nigdy nie starales sie o ssn oraz ze chcesz go w przyszlosci otrzymmac. Jest tez pytanie o tzw. nasze "przetwarzanie danych osobowych" tylko tu chodzi o agencje rzadowe a nie jakies banki czy firmy. Mozesz odpowiedziec tak lub nie chodz ja sie nie myle urzedzaja tam od razu ze nie potrzebuja na to twojej zgody.

No i dobrze ze ci wychodzi "NO" te wszystkie pytania w tym punkcie sa typu chce pan prowadzic dzialalnosc wywrotowa, dzialal pan na niekorzysc stanow zjednoczonych, zlamal prawo wizowe usa, jest chory na choroby zakazne? itp. Wiec odpowiedz "nie" jest jak najbardziej pozadzana na te pytania.

A co licza do rejestru karnego nie wiem. Najlepiej zadzwon do nich i sie spytaj czy takie wykroczenie tez jest wliczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno przeczytalem juz chyba wszystko co bylo na forach ale wciaz jedna kwestia zostaje nierozwiazana mianowicie

punkt 29 tj. "name and address of petitione"r czyli adres petenta ja wylosowalem czyli jestem petentem a co z moja zona? i sprawa wysylki- priorytet, kurier czy moze zwykla przesylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osoby wylosowanej byly dwie wersje: mozna nic nie wpisac, lub wpisac siebie. Idac tym tokiem rozumowania dla malzonki mozesz nic nie wpisac lub wpisac siebie. Z tym pytaniem jest ten problem ze te formualrze sa te same przy staraniu sie o wize imigracyjna przez laczenie rodzin i wtedy faktycznie ktos sklada na ciebie petycje ( ojciec, brat, dziecko, maz itp). A przy wizach z losowania nie ma formalnie czegos takiego jak skladanie petycji.

Co do przesylki to przede wszyskim nie ma juz chyba zwyklych przesylek listowych do usa, sa listy priorytetowe. A wszystko zalezy do kosztow jakie godzisz sie poniesc, wszystkie przesylki sa dozwolone .

- list priorytetowy do usa ( przy tej liczbie stron) to bedzie 5- 10 zl czas dostarczenia podaja 6 dni

- list kurierski przez poczte polska to o ile sie nie myles koszt kilkudziesieciu zlotych (chyba 80zl) czas kilka dni, potwierdzenie odbioru

- przesylka kurierska np dhl koszt okolo 200zl czas dostarczenia dwa dni robocze, mozesz sledzic droge przesylki w internecie, potwierdzenie odbioru, w internecie mozesz tez sparawdzic dane osoby ktora kwitowala odbior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linku nie mam, ale mam caly spis tych zawodow, przeslalem ci na wiadomosc prywatna, bo na forum zajeloby za duzo miejsca.

Jezeli masz wyksztalcenie srednie ( tzn. glowny aplikant-osoba wylosowana ma wyksztalcenie srednie) to nie ma potrzeby udokumentowania doswiadczenia zawodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki

mam dyplom technika ale matury nie robilem wiec chyba moge powiedziec ze mam srednie techniczne. tak dla pewnosci wole zobaczyc co tam na tej liscie jest tylko szkoda ze sa to zawody przetlumaczone ale i tak bardzo dziekuje. jestes bardzo uczynny naprawde jeszcze raz dziekuje.

pracuje jako serwisant urzadzen biurowych tj. kopiarki, faksy, drukrki itp.

na w/w stronach znalazlem ze klasyfikuje sie do grupy computer, automated teller, and office machine repairers i zdanie

employees in these occupations usually need one or two years of training involving both on-the-job experience and informal training with experienced workers wiec nic pewnego. mam zamiar troszke jeszcze pobuszowac w necie i poczytac o ile szybciej oczy nie wypadna mi z orbit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...