Skocz do zawartości

Planowany Wyjazd Do Usa, Starania O Wizę


fotofly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

probowalam przejrzec forum, ale sporo tu watkow, więc troszke idę na wygodę i zakładam nowy wątek. Mam kilka pytań, może ktos mi odpowie. Na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku planuję razem z rodziną wyjechać do USA. Z rodziną - czyli mężem, dziecmi (obecnie 12 i 17 lat) oraz z rodziną która obecnie mieszka na stałe we Francji. Już wiem, ze muszę wypełnic formularz, wnieśc opłatę itp... moje wątpliwości jednak budzą takie sprawy. W formularzu jest pytanie o miejsce pobytu w stanach. Mam juz przygotowany plan podrózy, czyli mniej więcej termin wyjazdu (3 tygodnie), hotele, w których chemy sie zatrzymać, ceny wynajmu samochodu, miejca, które chcemy zwiedzić itp... czy muszę zatem wpisac adresy hoteli, w ktorych wstepnie chcielibysmy sie zatrzymać? Jest ich kilka(naście)! poza tym jadąc z rodziną z Francji - ich rowniez wpisuje jako towarzyszy podróży? I jeszcze jedno - rozumiem, ze kazde z czlonków mojej rodziny wypełnia formularz osobno tak??? Nawet dzieci? Wiem, ze to może smieszne pytania, ale mi powoli spędzają sen z powiek:) Wyjazd zaplanowany jest na wakacje, ale bilety lotnicze chcemy kupic jeszcze w tym roku, żeby rozłozyc jakoś koszty, które nie sa małe :) Jesli chodzi o moja sytuacje materialną to: mój mąż prowadzi własną firmę, ja pracuje w szkole, a dzieci są uczniami (podstawówki i liceum). Czy będąc już na wizycie w Warszawie powinnam miec jakies dokumentu potwierdzające to? :) To narazie tyle pytań... z pewnościa zadam jeszcze niejedno:) alee nie chce przedłużać wątku. czekam na odpowiedzi i z gory dziękuję!

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:) a jak to wyglada z podchodzeniem do okienka? jesli jedziemy we czwórkę (mąż, ja i dzieci - 12 i 16 lat) - to czy każdy z nich podchodzi osobno? czy możemy dostac jeden termin wizyty? dojazd do Warszawy to jednak dzien urlopu, ktory musze wziąc na tą okolicznośc w pracy. Czy moje dzieci podchodzą osobno? Czy można to zrobic "rodzinnie"?:) I czy ktoś wie jakie są szanse na dostanie wizy w naszym przypadku? Dodam, ze podrózujemy od lat, zwiedziliśmy juz Turcję, Majorkę, Grecję, Teneryfę, Francje, Ruminię i okoliczne kraje sąsiadujące z Polską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie poczytasz tutaj to rodzina podchodzi razem i też tak możesz się umówić. Nigdy nie byłem z kimś, ale moi rodzice z bratem byli razem na rozmowie, ale zaraz potem się system trochę zmienił, ale nie było zmian chyba odnośnie podchodzenia do okienka.

Generalnie polecam jednak poczytać archiwum. Ludziom się pewnie nie chce 20 razy odpowiadać na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o oplacie jak sie robi w takim przypadku

Podchodzi sie razem i niech kazda osoba mowi to samo-podobnie a nie kazde osobno bo moze Konsul zadac pytanie Twoim dzieciom i wtedy lepiej aby mowily to samo,podobnie ;)

w ds 160 masz cos takiego ze mozesz miec wspolny wniosek,jak nie znajdziesz tego to wtedy wypelniasz dla 4 osob wnioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj fotofly!

w przyszłym roku również planujemy wstępnie wyjazd turystyczny do stanów z rodzina ( dwoje dzieci 9 i 15 lat).

w zasadzie jesteśmy na etapie pierwszym :) zastanawiamy się, czy na pewno i czy w przyszłym roku.

mamy w Cincinnati przyjaciółkę z Wrocławia. Zaprasza nas już któryś raz i w końcu może skorzystamy.

Przy okazji chcielibyśmy zwiedzić tyle ile tylko zdążymy (myślę, ze przez 3-3,5 tyg.).

mam prośbę, czy możesz udostępnić swój plan? z pewnością pomógłby nam organizacyjnie oraz "uchwycić" rząd wielkości kosztów

z pozdrowieniami

R.

retor@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...