Skocz do zawartości

Intership/trainee A Długosc Wizy 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wybieram sie na intership albo trainee w 2014 do pracodwacy u ktorego juz pracowalem na Work & Travel jako ratownik morski pare miesięcy(posiadam amerykańskie certyfikaty uprawniające do pracy) . Pracodowca chce mnie zatrudnić w roku 2014 do pracy lecz już skończyłem studia i na W&T się nie załapie więc mogą mnie wziąśc na intership lub trainee (która opcja lepsza?). Jestem po studiach AWF ( więc kierunek studiów związany z pracą).Nie ukrywam ,że chciałbym otrzymać wize na tak długo jak się da czyli jest to 18 msc.

I teraz pytanie : czy jak pracodawca wyśle mi kontrakt na powiedzmy 6 mscy to wize otrzymam tylko na 6 msc czy 12 lub 18msc ( tak jak jest w założeniach programu?) czy pracodawca musi wysłać kontrakt odrazu na 18msc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intern a trainee to dwie rozne rzeczy i nie jest tak, ze sobie wybierasz ktora z nich chcesz - obie maja swoje wytyczne i albo sie kwalifikujesz na jedna albo na druga.

Trainee

A trainee must be a foreign national who:
  • Has a degree or professional certificate from a foreign post-secondary academic institution and at least one year of prior related work experience in his or her occupational field outside the United States; or
  • Has five years of work experience outside the United States in the occupational field in which they are seeking training

Intern

Interns must be foreign nationals:
  • Who are currently enrolled in and pursuing studies at a foreign degree- or certificate-granting post-secondary academic institution outside the United States; or
  • Who have graduated from such an institution no more than 12 months prior to their exchange visitor program start date.

Trzeba zwrocic uwage, ze program dla trainee / intern musi sie miescic w okreslonej dziedzinie i nie zawsze kazdy program organizacja sponsorujaca podpisze (albo konsul wyda promese).

Nie ma znaczenia na ile czasu dostaniesz promese - jesli masz forme DS podpisana na 6 miesiecy to po tym czasie Twoj status w systemie nadzoru exchange visitors wygasa i jesli zostaniesz to bedziesz bez autoryzowanego pobytu.

Wize dla trainee/intern mozna przedluzyc do 12/18 miesiecy (zaleznie od programu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od pracodawcy (lub oficjalnego sponsora, którym może być inna organizacja) musisz mieć DS-2019 oraz Training Plan. Internship jest chyba zasadniczo lepszą opcją niż trainee, bo jest związany bardziej z wyższym wykształceniem niż wykształceniem technicznym lub zawodowym. Generalnie te programy mają na celu zdobycie doświadczenia i poszerzenie praktycznej wiedzy w danej dziedzinie. W training planie musi być zawarty harmonogram tego co będziesz robił w kolejnych etapach programu, czego będziesz się uczył itp. To nie jest jak na W&T gdzie się jedzie w celu turystyczno-zarobkowym. Na internship się jedzie w celu edukacyjnym i w celu zdobycia doświadczenia. Płacą za to, ale to tak jakby skytek uboczny a nie główny cel. Nie wyobrażam sobie jakoś internshipu dla ratownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ma ktoś jakiś przykładoway training plan mniej więcej jak się za to zabrać i na co zwrócić uwagę ??
bo to jest ten dokument tak??

http://cms.fostertravel.pl/images/pliki/praktyki/forms/DS-7002.pdf

Po AWF mogę być zatrudniony jako sport trainer/assistent/instructor przez daną firme czyli szkolić nowych ratowników/prowadzić treningi sportowe i ratownicze, oraz uczyć pierwszej pomocy i dodatkowo jako ratownik pracować więc niepowinno być problemu chyba ?? bo wszystko związane z kierunkiem studiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...