Jump to content

Nauka Języka, Jaki Czas Według Was?


Sledzik

Recommended Posts

Witam, mam pytanie ile zabiera nauka języka tak tylko żeby się porozumieć, dodam że znam podstawy czasy i w miare słówke i dużo rozumiem ale nie umiem składać zdań i odpowiadać.

Wiem że cieżko tak okreśić, bo nie wiadomo jak bedzie mi wchodzić do głowy ten język, ale dodam że jak się weźmę za coś to nawet szybko przyswajam wiedzę. Myślicie że w 1,5-2 lata ogarnę ten temat? a może szybciej się da?

Planuje wybrać sie do szkółki języka angielskiego 180minut języka angielskiego w tygodniu + wiadomo moja praca w domu.

Może polecacie żebym robił sobie jakieś kursy? np supermemo?

Dzięki i pozdrawiam :)

Planuje wyjechać za 2 lata do USA, w celu pracy :)

Link to comment
Share on other sites

Na tyle żeby się w miarę swobodnie porozumiewać to nawet bez szkoły powiedziałbym, że max kilka miesięcy. O ile nie będziesz unikał komunikowania się z innymi i o ile nie będziesz gadać po polsku (nie będziesz np. mieszkać albo pracować z Polakami).

[edit]

Aha. Dopiero zauważyłem, że chyba chcesz się uczyć jeszcze w Polsce. Wtedy na pewno będzie to szło duuuużo wolniej, niż napisałem. Może rozważ wyjazd na jakąś fuchę do UK zanim pojedziesz do USA, i tam skup się na nauce języka?

Link to comment
Share on other sites

Guest Violonczela

Moj sposob, ktory polecam, czyli ogladanie filmow bez lektora. Zauwazylam, ze coraz wiecej rozumiem, sa to proste zwroty ale jednak ;). Oprocz tego slowka, czyli kazdego dnia pisze kilkanascie slowek i klade je na biurku w pracy, wg mnie skuteczne .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...