Jump to content

Zwrot Podatku Z J1 - Okres Oczekiwania Na Zwrot


Recommended Posts

Hej, w 2012 pracowałem na W&T od czerwca do września. Pod koniec stycznia 2013 dostałem amerykańskiego PITA, zgłosiłem się do pośrednika który zabrał się za zwrot. No i tu zaczyna się mój problem. Mamy koniec listopada, a zwrotu nie widać... Jak długa jest procedura zwrotu podatku?

Link to comment
Share on other sites


     

Jak to "już otrzymał pieniądze"? Przecież to powinien być czek wystawiony na nazwisko tego, komu zwrot się należy. Pośrednik nie powinien mieć dostępu do tych pieniędzy. Generalnie z tego co wiem czeki ze zwrotem podatku powinni dojść gdzieś do końca czerwca. Ale zdarza się, że nie dochodzą. Jak do teraz nic nie dostałeś to ten pośrednik powinien wysłać pismo do IRS z prośbą o wyjaśnienie nieotrzymania czeku lub o wysłanie duplikatu.

Link to comment
Share on other sites

Pośrednik twierdzi że pieniądze ze zwrotem przyjdą na jakieś konto w usa z którego zostaną przelane na moje konto w Polsce. Wydłużony okres oczekiwania na zwrot wpierw wyjaśniał tym że zostałem wylosowany do kontroli a teraz słyszę że skarbówka nie wysyłała zwrotów ze względu na problemy z uchwaleniem budżetu USA. Nie podoba mi się ta sprawa, czuję że ktoś chce mnie oszukać. Dlatego też mam kolejne pytanie, jak mogę we własnym zakresie sprawdzić status zwrotu, i czy ewentualnie został on wysłany. Gdzie dzwonić, pisać? Stan Virginia.

Link to comment
Share on other sites

Dzwon na infolinie IRS, miej w gotowosci SSN. Zadadza Ci pare pytan, zeby Cie zweryfikowac. Powiedz im, ze rozliczala Cie jakas firma i ze nie wiesz gdzie jest Twoj zwrot. Oni Ci powiedza Ci czy sie rozliczales i kiedy, kiedy i czy wyslali kase.

Malo prawdopodobne, zeby wylosowali do kontroli kogos po J-1.

PS. Kazdy tax return ma tracking number, wiec mozna online sprawdzac co sie z nim dzieje. Zadzwon do firmy i zapytaj o to.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...