Skocz do zawartości

Czy Taki Plan Na Wyjazd Do Usa Ma Jakieś Szanse ?


Jas1oo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum , znalazłem go , bo od dłuższego czasu interesuje się wyjazdem do stanów.

Napisałem na offtopie, bo tak szczerze mówiąc nie mam pomysłu gdzie dokładnie. :D

Mój plan wygląda następująco, chciałbym tam przebywać legalnie oczywiście.
Mam na myśli kilka opcji:
1. Zdobyć wizę turystyczną poszukać na miejscu LICEUM dla dorosłych aby zdobyć ich papier ukończenia szkoły średniej.

Potem jak ewentualnie zechcą mnie przyjąć, to zmienić status turystyczną na uczniowska ( w ogóle jest taka możliwość? ) .

I tutaj jest też problem, czy orientuje się ktoś czy ta szkoła jest normalnie od pn. do pt. czy też jest ona w trybie weekendowym, tak jak w polsce to przeważnie jest.

Czy w tym czasie będę mógł legalnie pracować ? Muszę się przecież z czegoś utrzymać, a do pracy w tygodniu i co weekendowym nauczaniu jestem już przyzwyczajony.

Słyszałem , że jak się ma wizę studencką to nie można w ogóle pracować, może w moim przypadku jest jakieś inne rozwiązanie.

Jeżeli jest taka możliwość to patrząc dalej w przyszłość można iść na jakieś studia również w formie weekendowej ?

2. Zdobyć wizę studencką od razu tłumacząc się tym , że idę na kurs z języka. Ta opcja na pewno jest kosztowna , bo tam na miejscu pewnie nie ma darmowych kursów czy innych szkół językowych , do których bym się dostał bezpośrednio z polski.

3. Opcja na wizę pracowniczą, tutaj wiem , że nie jest tak łatwo , bo bla bla bla pracodawca musi za Ciebie to wszystko załatwiać i podobno trzeba być jakoś mega uzdolnionym w jego dziedzinie żeby w ogóle mu się to opłacało. Może jest jakaś strona , gdzie tylko szukają ludzi chętnych do pracy z innych krajów.

Na razie na te 3 pkt. chciałbym abyście mi coś doradzili .

Podkreślam znowu , że bardzo mi zależy abym mógł pracować i się tam uczyć.

Czy jest chociaż cień szansy ? Sprowadźcie mnie na ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza studencka jest tylko full time. Liceum dla dorosłych? Raczej zapomnij. Dodatkowa praca również.

Kurs językowy? To kosztuje. Mówisz, że nie masz liceum. Mogą Ci nie przyznać wizy bo podejrzany jesteś abstrahując od wymogów edukacyjnych.

Szukasz pracy jak każdy. Obywatel czy nie. Do wizy h1b potrzebujesz wyższe wykształcenie.

Raczej musisz się sprowadzić na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo nie legalnie , albo w ogóle ?

Może ktoś jeszcze się na ten temat wypowie. A może z tym liceum próbować z nie legalna pracą ?

Przyznaj się. Wpadłes na pomysł i zamiast sprawdzić zapytałes na forum. Jak wygląda liceum dla dorosłych w USA? Nie wygląda zbytnio. Jak ktoś potrzebuje maturę robi GED lub robi program online.

Nielegalnie, nielegalnie... Łatwo powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak miałem to sprawdzić inaczej niż nie pytając na forum ? Skąd mam wiedzieć jak wygląda liceum dla dorosłych w USA jak nigdy tam nie byłem ?

No i mi właśnie o ten GED chodzi, bo to do jakiejkolwiek pracy jest tam chyba potrzebne czyż nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...