Jump to content

Zakupy Elektroniki!


maturitytest

Recommended Posts

Witam wszystkich! Jak to jest z większymi ilościami np. laptopów i częsciami do nich? Oczywiście opłacę cło i podatek, lecz czy będę mógł wziąć na bagaż dodatkowy 10 laptopów? Nikt nie będzie ingerował co mam? I tak orientacyjnie do ilu kilogramów można wykupić dodatkowy bagaż? Muszą być odpowiednie wymiary, czy tylko waga ma się zgadzać? (w biznes klasie) gdzieś czytałem, że maksimum 64KG więc chyba paczka lotnicza wchodziłaby tylko w grę. Jeszcze pytanie odnośnie maksymalnej gotówki, którą mogę wwieźć. To prawda, że maksimum wynosi 10000$?

Przepraszam, jeżeli pytania się powtarzały w innych wątkach

Link to comment
Share on other sites

co do gotowki to mozesz miec i pare milionow przy sobie ;) ,do 10 tys dol nie zglaszasz tego na granicy

powyzej tej sumy musisz.

Tak samo jak wylatujac z Polski-z terenu Unii powyzej kwoty ustalonej musisz to zglosic

Co do bagazu to zalezy od danej linii lotniczej

mozesz miec te 10 laptopow :)

Link to comment
Share on other sites

sly, jesteś pewien że z gotówką to w tą stronę działa? Że zgłaszać trzeba wywożenie a nie przywożenie? Ja myślałem, że przywożenie. W UE próg kwoty, którą trzeba zgłaszać na cle to chyba 10k EUR lub równowartość.

Co to bagażu, nikt nie powinien się czepiać jak będziesz wywozić z USA 10 laptopów, ale przy wjeździe do UE musisz je zgłosić na cle. Ilość kilogramów i wymiary dodatkowego bagażu oraz jego cena zależą od tego jaką linią lotniczą lecisz i na stronie linii te informacje są dokładnie podane...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...