Skocz do zawartości

Wiza, Małżeństwo


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Urodziłam się w USA aczkolwiek moi rodzice są Polakami i obecnie mieszkamy w Polsce. Według prawa ziemi jakie obowiązuje w Ameryce mam obywatelstwo amerykańskie. Wraz z chłopakiem planujemy wyjechać tam za granice. Ja nie potrzebuje wizy ze względu na to, że posiadam paszport amerykański, ale mój chłopak chcę się o nią starać. Zdaję sobie sprawę z tego jak teraz trudno jest dostać owy dokument. Przechodząc do sedna: czy jeżeli wezmiemy ślub cywilny to automatycznie będą jakieś większe szanse na dostanie wizy patrząc przez pryzmat tego iż posiadam obywatelstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak z tego co wiem o tego radzaju wizę można się starać jeżeli obywatel Stanów mieszka tam i tam składa wniosek. A jak to wygląda w Polsce? Jeżeli tutaj weźmiemy ślub nie ma szans na otrzymanie zielonej karty lub coś w tym stylu? ( z góry przepraszam, ale już długo szukam coś na ten temat i w prawdzie jest wiele informacji jednakże nie mogę trafić na jakiś konkret a opinie są podzielone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem dokładnie o co chodzi albo źle wyrażone zostało pytanie. Chcecie razem do Ameryki, ale automatycznie po ślubie nic się nie dzieje. On z kolei może nie dostać turystycznej bo jest ryzyko, ze bedzie chciał zostac. Nie do tego służy wiza turystyczna. Ty w Ameryce nie mieszkasz, więc droga łączenia rodzin raczej nie działa. Jeśli chcecie turystycznie, to on może się ubiegac wizę, ale musi udowodnić, że wróci do Polski. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Pan chyba nie rozumie o co mi chodzi. No cóż. Dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Jezeli chcecie razem wyjechac to musisz albo sponsorowac chlopaka na K-1 albo meza na CR-1/IR-1. W obydwu przypadkach musisz udowodnic domicile w stanach i wykazac sie odpowiednio duzymi zarobkami lub znalezc wspolsponsora. To tak w skrocie.

Po wzieciu slubu jedyna rzecza sa automatycznie malejace zwiazki z Polska Twojego meza ktore to sa niezbedne do otrzymania wizy turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...