Skocz do zawartości

Zakup Auta W Usa Na Firme Z Usa I Przywoz Do Polski


DarekZegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to robiłem w 2006-2007 i nie wszystko pamiętam, ale gdyby jakieś wielkie opłaty były to byśmy nie ściągali samochodu. Właśnie to chodziło, że dostaliśmy samochód gratis. Wiem, że jeszcze jeden był robiony jak już byłem w stanach. Bym się spytał jak z cłami to wygląda itd, ale wracam do stanów. Jutro z grubsza mogę spytać z jakimi kosztami to się wiązało.

Pamiętaj, że ściągnięcie z USA samochodu to może być droga impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam pytanie w podobnym temacie wiec pozwalam sobie zadac je tutaj.

Prosze mi powiedziec czy istnieje obecnie mozliwosc zakupu NOWEGO auta przez obywatela Polski. Czytalem gdzies, ze obcokrajowiec nie moze w USA kupic nowego samochodu. Minimum 6 miesieczny. Nie chodzi mi o zadne przekrety i egzotyczne kombinacje. Interesuja mnie po prostu drozsze modele, wylacznie nowe, które potrafia byc prawie o polowe tansze niz w Polsce. Dla przykladu Mercedes E w Polsce jest ok 30 tys $ drozszy.

Dzieki z gory za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Lechu

PS.

Gdy kupuje sie w USA auto na export to w cenie netto, czy brutto? Jest cos w rodzaju TAX Free, itp.? W UE placi sie netto. Wiem..., to nie Unia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz.

Przepraszam, ale chyba niewlasciwie postawilem pytanie. Wybaczcie tez moja ignorancje. Te 6 miesiecy dotyczy prawdopodobnie sytuacji, gdy sprowadzajacy z USA auto chce uniknac placenia jakichs podatkow i innych oplat w Polsce.

Ale pozwole sobie zamiescic dwa przykaldowe cytaty, jedne z wielu:

...Ponadto nie jest łatwo kupić nowy samochód z USA ze względu na przepisy prawne, które oficjalnie zakazują importu nowych samochodów z USA do UE - dodaje ekspert PIM Consulting...

...Uwaga! Wielu europejskich producentów samochodów na rynek amerykański, jak i lokalnych producentów (Mercedes, BMW, Audi, GMC, Dodge, Ford, Jeep), nie zezwala na bezpośredni eksport samochodów z USA. Jedynym legalnym sposobem jest rejestracja samochodu w USA na lokalną osobę fizyczną lub prawną. Auto zarejestrowane, nawet bez przebiegu, zmienia swój status według lokalnych przepisów na używane i może w legalny sposób opuścić kraj. Łączy się to, niestety, z koniecznością opłacenia podatku od kupna - czyli tzw. sales tax, wynoszącego z reguły 6% wartości samochodu. Opłata ta pobierana jest przez sprzedającego franczyzowego dealera i jest bezzwrotna.

Przedstawie moze jasniej hipotetyczna sytuacje.

Mieszkam w Polsce, chce kupic nowy (nieuzywany, nierejestrowany) samochod w Stanach i wyslac go do Polski.

Da sie tak?

Niech to bedzie przywolany Mercedes E.

- wchodze do salonu, a najlepiej wchodze tylko na strone dealera w USA (nie mam wizy, nie wiem czy bym dostal, zreszta po co tracic czas),

- robie specyfikacje,

- zamawiam

- przelewam zaliczke,

- informuja mnie jak samochod gotowy do odbioru,

- place reszte,

- wysylam kuriera ktory w moim imieniu przywozi mi auto do Polski.

Tak w skrocie, nie wiem czy we wlasciwej kolejnosci, ale o cos takiego mi chodzi.

Kupowalem już tak samochod w UK. Nigdzie sie nie musialem ruszac, chociaz nie potrzebowałem wizy. Samochod przyjechal pod dom. Wiem... to Unia.

Pozdrawiam
Lechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wkleiles informacje ze musi byc najpierw zrejestrowany na rezydenta USA. To sie wiaze z dodatkowymi oplatami, rejestracja, tablice, ubezpieczenie. Przy tej cenie auta to drobne grosze. Sa rowniez stany gdzie nie ma podatku od sprzedazy, np. Oregon. Wystarczy sie z kims dogadac, zaplacic "cus za fatygie" i wsio.

Maly problem, wysylka np. z Oregonu bedzie drozsza niz ze wschodnich stanow bo dalej od Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Wiem, co wkleilem, nie mam problemu wtornego analfabetyzmu, rozumiem co czytam.

Chcialem po prostu zweryfikowac te informacje tutaj, czy rzeczywiscie tak jest.

Wychodzi wiec z tego, ze nie da sie tak jak chce: kupic nowy, nierejestrowany samochod (na siebie) i wyslac do Polski.

Trzeba go na kogos zarejestrowac. Wybacz, ale mam chyba za mala wyobraznie, albo czegos nie ogarniam lub nie wiem, by wyobrazić sobie, ze kupuje nowe auto w Stanach i rejestruje go na obcego człowieka. Nie chodzi o jakies tam oplaty, ktore wymieniles.

Ale... to moze dealer na siebie rejestrowac i wtedy odsprzedac?

Jesli tak jest faktycznie, to raczej slaby interes kupowac w Stanach auto NOWE - mowie oczywiscie o europejskich samochodach.

Niewiele drozej mozna kupic w Unii, ale zdecydowanie latwiej, bez problemów gwarancyjnych, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie dealerzy maja zakaz takich kombinacji. W Anglii np. tez sa auta tansze niz w Niemczech. Byl kiedys u mnie kolega z Niemiec I poszlismy do dealera zeby mu zamowil bodaj Subaru ale z kierownica po lewej stronie. Odmowil bo tez maja podobny zakaz w umowie dealerskiej z producentem aut.

Ciekawostka, od wrzesnia 2013 sa sprzedawane samochody wyprodukowane w 2014 roku....

Wiec na sile jest sposob na odczekanie az auto uzyska status uzywanego.

Nota bene, w Europie zawsze jest problem z ocleniem a nastepnie zarejestrowaniem gdy pod koniec roku sprowadza sie z USA samochod wyprodukowany w roku przyszlym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...