Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Albo Do Kanady Po Maturze


kolarz3

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresował mnie ostatnio wyjazd do Ameryki na wakacje. Jak wiadomo po maturze czekają mnie 4 miesięczne wakacje. Z tego co się zorientowałem to istnieje kilka programów.

  1. Camp counselors - z tego co tu się dowiedziałem http://ccusa.pl/program-camp_counselors_usa.html to potrzebna jest bardzo dobra znajomość angielskiego. Mój angielski stoi na poziomie średnio zaawansowanym. Myślę że ciężko będzie przeskoczyć tą barierę ...
  2. Praca wakacyjna w Kanadzie - tutaj z kolei potrzeba mieć duży budżet, 2500$ kanadyjskich. Nie wiadomo czy koszty wyjazdu się pokryją.http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/experience_canada_experience/working_holiday-vacances_travail.aspx?lang=pol

Znacie jeszcze jakieś inne programy? Mogę powiedzieć że posiadam umiejętności programistyczne i możliwe że mógłbym znaleźć pracę jako junior programista w Polsce. Po za tym jeszcze chodzę do szkoły muzycznej i gram na trąbce, teraz już 10 rok, nie wiem czy te umiejętności będę mieć jakieś w ogóle znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po maturze bedzie ciezko do USA bo trzeba byc studentem o ile sie nie myle tez na pierwszym roku nie mozna, do kanady duzy budzet trzeba ale to tylko na papierze potrzeba do udowodnienia wyciagi z banku zrob zbiorke pieniedzy od rodziny potem wyciag z banku i oddasz im kase, druga sprawa te 2500 przydaloby sie miec bo za wynajem mieszkania pierwszy i ostatni miesiac, wiec kolo 1500 musisz na wstepie , jedzenie jakies 400 $ inne wydatki, wiec to jest tak na start, wiadomo jak znajdziesz prace to sie zwroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdzie sie prace lub tez nie

nie nalezy myslec ze jakos tam bedzie jesli nie bedziemy potrafili kazdej pracy wziasc,wziasc wiecej kasy niz 2500 dol

Bo to moze nie zbyt milo sie skonczyc taki wyjazd,zalezy od tego do jakiej Prowincji sie leci,jak sie szuka pracy

bo jak widac juz masz pewien problem z szukaniem pracy a przeciez net jest,idzie po firmach jak bedziesz na miejscu :)

sklada sie CV itd

to niczym sie nie rozni od tego co masz w Polsce czy gdziekolwiek indziej.

co do wyjazdu na 4 miesiace to nie odrobisz tego w Kanadzie ,chyba ze chodzi Ci np na 0 wyjsc-jesli wyjdziesz ,zdobyc doswiadczenie i nic wiecej

sa tacy ze po 6 miesiacach sa na pewnym plusie .Ten wyjazd na prace wakacyjna jest na okres 1 roku i wtedy cos moze wyjsc fajnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do camp counselors ccusa to język musi być bardzo dobry ALE ważniejsze jest to czy masz doświadczenie jako wychowawca, to jest postawa - jeśli rozumiesz to że głównym celem dzieciaczków jest wzajemnie zabijanie się i ogarniasz grupy dzieci, iwesz jak zorganizować im czas aby nie wrzucali się do jeziora to aplikuj bo może okazać się że twoje doświadczenie przyćmi język Poza tym do wyjazdu masz parę miesięcy, idzie się douczyć - poziom który masz jest ok - nie ocenisz tego obiektywnie, bo nie jesteś interviewerem - tylko ktoś kto przeprowadził setki rozmów na wyjazdy do stanów oceni Twój jezyk obiektywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...