Skocz do zawartości

Wyjazd Na Florydę Ok. 10 Dni - Pytania


Cromiell

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Witam ponownie. Mam już wizy i zaklepane terminy. Będę stacjonował w okolicach Orlando w terminie 30.05.-13.06. Będę podróżował wynajętym samochodem z Nowego Jorku. Nastawiam się przede wszystkim na zwiedzanie m.in. interesują mnie parki narodowe bo pasjonuje się fotografią. Nie interesuje mnie typowe plażowanie, chociaż planuje przerwy od zwiedzania to też z tej formy wypoczynku skorzystam. Napewno będę chciał zwiedzić Key West, rezerwat Everglades itp. Moim punktem "wypadowym" będzie Orlando no i będę dysponował samochodem co mi ułatwi zwiedzanie. Proszę o propozycje "od bywalców" co powinienem ująć w swoim planie odnośnie zwiedzania na Florydzie za co z góry serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz w Orlando i chcialbys zobaczyc cos innego niz parki rozrywki, polecam dwa miejsca w niedalekim Ocala National Forest: Juniper Springs i Silver Glen Springs. Oba parki znajduja sie w niewielkiej odleglosci od siebie, w obu zobaczysz przepiekne, szmaragdowe zrodla i pokryte "hiszpanskim mchem" (Spanish moss) drzewa. Gdybym byla w Orlando, skoczylabym ponownie na Cape Canaveral. Na Miami i okolice poswiecilabym dwa dni - obowiazkowo South Beach plus, do wyboru, Bill Bags Cape Florida State Park w Key Biscayne albo Vizcaya Museum & Gardens (w obu przypadkach piekne plenery wrecz gwarantowane). Jesli chcesz zobaczyc przyrode Florydy (i nie tylko) w pigulce, rozwaz wizyte w Fairchild Tropical Botanic Garden - to chyba najpiekniejszy park, w jakim tutaj bylam (cudna przyroda + troche sztuki). Sama jazda do Key West bedzie super wycieczka - jesli dasz rade czasowo, to polecam snorkeling albo w John Pennekamp Coral Reef State Park albo w Bahia Honda - bajkowe miejsce z bajkowa woda (aczkolwiek plaza moze rozczarowac, bo nie jest sprzatana z tego, co "wypluje" ocean). Jesli chodzi o Everglades to pamietaj, ze jest to ogromny park i teraz kwestia, czego szukasz - a dobrze byloby to ustalic przed wyjazdem, zebys nie byl rozczarowany. Pytam, bo moi znajomi pojechali w okolice Flamingo Visitors Center i byli straaasznie rozczarowani, ze tylko droga i bagna i zadnych atrakcji ;) Moze jestes zainteresowany dzicza, a moze wolalbys zatrzymac sie w jednym z miniparkow, zrobic sobie rejs lodzia typu airboat, obejrzec aligatory (w niewoli) z bliska, kupic pamiatki, itd. Przy Tamiami Trail takich atrakcji (plus roznej masci indianskich wiosek) jest cala masa, ale prawdziwsze Everglades znajdziesz wzdluz State Hwy 9336 (po drodze jest kilka miejsc, gdzie mozna sie zatrzymac i przejsc po czyms na wzor polskiego molo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki za zainteresowanie tematem. Drogocennych rad - nigdy nie za wiele. Plan mam taki (12 dni pobytu na Florydzie): Key West (1 lub 2 dni), Miami (chciałbym poświecić dwa dni - prośba o sprawdzony i niedrogi hotelik), 2 dni Disney (gdyż mam 15 minut od od miejsca pobytu), 1 dzień Cape Canaveral, 2 dni Everglades a reszta to chyba plażowanie i odpoczynek tj. regeneracja na dalszy pobyt ... bo później czeka mnie jeszcze 2 tygodnie w New Jersy i okolice (też zwiedzanko i pobyt u znajomych - plany zwiedzań opracowane przez nich) a dalej Kanada 1 tydzień. Na tą wycieczkę mam łącznie 5 tygodni. Praktycznie całe wschodnie wybrzeże. Zazwyczaj nie wracam do tych samych miejsc, więc zbieram informacje co jest istotniejsze i ciekawsze do zobaczenia, dlatego dziękuje osobom które mogą mi pomóc w dokonaniu wyboru tych miejsc które są przez nich sprawdzone. Pobyt w Stanach dla osób takich jak moja osoba tj. z Europy (i nie znających realiów miejscowych) jest też pewnym wyzwaniem, jednak po doświadczeniach w krajach muzułmańskich, mam nadzieje iż zdecydowanie przyjemniejsze. Dlatego proszę również o informacje o miejscowych zwyczajach np. odnośnie kwaterunku, gdzie się stołować + ew. zakupy, tankowanie paliwa, kupowania biletów do parków i muzeów, pogody w czerwcu itp. I jeszcze jedno, ktoś wcześniej wspominał o wiosce-rezerwacie indian - proszę o namiary. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...