Skocz do zawartości

Waznosc Prawa Jazdy Miedzynarodowego


Gość Violonczela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Violonczela

Mam takie pytanie, otoz; przyjezdzam na wizie F-1, bede na ok. 6 miesiecy...Posiadam prawo jazdy oraz stosowne tlumaczenie (czyli miedzynarodowe). CZy ktos sie orientuje ile ono jest wazne w USA, czy w ogole jest wazne?, bo w kazdym stanie inaczej. Czy na wizie studenckiej moge wyrobic sobie prawo jazdy? Mial ktos taka sytuacje? Juz jezdzilam troche w Stanach, nie doswiadczylam kontroli..,ale teraz to wole sie juz upewnic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

wyczytalam, ze nie we wszystkich stanach honoruja miedzynarodowe prawo jazdy, a jesli tak ,to na tylko 3 miesiace. Wolalabym nie zaprzatac sobie glowy zdawaniem prawa jazdy..,bo jak bedzie tak jak w PL, to obleje..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytalam, ze nie we wszystkich stanach honoruja miedzynarodowe prawo jazdy, a jesli tak ,to na tylko 3 miesiace. Wolalabym nie zaprzatac sobie glowy zdawaniem prawa jazdy..,bo jak bedzie tak jak w PL, to obleje.. ;)

Interesuj sie tylko Oregonem a nie wszystkimi stanami. Jestem w pracy wiec nie mam czasu poszukac, lunch teraz mam... :D

Zdawanie egzaminu na prawo jazdy w Oregonie to bajecznie prosta i Tania przyjemnosc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kalifornii na przykład polskie prawo jazdy jest ważne przed pewien czas (do 90 dni) po przyjeździe. Międzynarodowe prawo jazdy nie ma żadnej wartości. Teoretycznie, jeśli nie jest się rezydentem to zagraniczne prawo jazdy ważne jest w Kalifornii tak długo jak w kraju macierzystym, jednak w praktyce są z tym problemy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...