Skocz do zawartości

Pytanie O K1


margolcia88

Rekomendowane odpowiedzi

Moj narzeczony odczekal dwa tygodnie zanim tam zadzwonil, a jak zadzwonil to sie dowiedzial, ze juz odeslali do Ambasady, wiec moze jakies 10 dni. To zalezy od tego, co sie akurat tam dzieje. Raz jest szybciej raz wolniej. Jak wszystko w tym procesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie trochę zmieniło. Kiedyś było tak ze długo sie czekało na zatwierdzenie petycji a reszta błyskawicznie szła do nvc i ambasady. Teraz jest odwrotnie. Trzeba trochę dłużej poczekać aż dojdzie sprawa do nvc. Tak wynika z moich obserwacji i po tym co czytam na tym forum i tym zagranicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, jestem na etapie kompletowania dokumentów dotyczących wizy K1 na spotkanie z konsulem. Mam pytanie, bo nigdzie tego nie znalazłam niestety . Moim tymczasowym sponsorem, z tego że mój narzeczony kończy studia pod koniec maja, będzie moja teściowa , wiem że ona musi przesłać mi wypełniony formularz Affidavit of Support I-134, czy muszę mieć również pismo od mojego narzeczonego, w którym będzie zawarte to że z powodu studiów , nie ma jeszcze pracy dlatego nie odprowadza podatków i dlatego moim sponsorem jest w/w teściowa? z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam jeszcze jedno pytanie bo też nigdzie tego nie mogę znaleźć z tego co wyczytałam wcześniej na forum, skanowaliście wraz z Formularzem IV-F04 :

http://photos.state.gov/libraries/poland/275705/cons_iv/IV-F04-POL%20GSS%20Instructions%20for%20applicants%20October%202_%202013_001.pdf

I część formularza DS-230. Podobno ten formularz zmienił się w DS-260... Wiem ,że nie zaznaczam w IV-F04 pkt nr. 3,5,7 i właśnie mam dylemat co do pkt 8 - ponieważ jest to formularz dotyczący wiz imigracyjnych - a jak wiem k1 do końca nie jest wizą imigracyjną. Mam pytanie co teraz się wysyła z IV-f04? Czy jednak dalej Ds-230 obowiązuje? Napisałam emaila do amabasady tydzień temu, ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi... trochę chyba namieszałam, ale mam nadzieję ze pomożecie mi :) pozdrawiam Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Was, jestem juz po rozmowie w konsulacie byłam już przed godziną 8 . o 11:30 zaczynałam rozmowę z bardzo miłym Panem konsulem. Miałam na początku pytania jak się poznaliśmy, jakie plany w USA, jak będzie wyglądać ślub, co mój narzeczony robi , czy poznałam jego rodziców, i czy lepiej dla nas mieszkać tam czy w Polsce. Chciał zobaczyć kilka zdjęć . Ogólnie wszystko miło. Niestety otrzymałam 221 (g) - problemem było I-134 ponieważ jak i mój narzeczony i moja teściowa przyszła nie zaznaczyli w punkcie 11 "inted" .CO powiedział , że jak dośle poprawnie wypełnione formularze I-134 przez nich wraz z moim paszportem , i będzie wszystko ok odeślą paszport z wizą. Czy ktoś z Was miał taki problem? Jak długo potrwa ta cała procedura? Dokumenty od nich będę mieć najpóźniej jutro, bo zostały wysłane wczoraj rano, także wyślę to najpewniej wszystko w czwartek, ponieważ muszę jechać do innego miasta do TNT bo niestety w moim mieście nie posiadają siedziby. Ogólnie trochę się tym wszystkim stresuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam ponownie :) już od ponad tygodnia jestem w Stanach , podróż była bardzo przyjemna - nawet wylądowaliśmy 30 min przed czasem . Lot Deltą udany - nawet dobre jedzenie, picie za darmo - woda,soki, cola pespi itd, piwo i wino ( tylko za mocniejsze trunki trzeba było płacić) - obsługa bardzo miła, jak i bardzo bogaty program rozrywki w "telewizorkach" w siedzeniach. Lądowałam w Atlancie, co do odprawy trwała dosłownie 10 min, wizy K1 jaki pracownicze itp są odprawiane razem z rezydentami USA, akurat nie było nikogo w kolejce. Zabrali ode mnie kopertę , poprosili abym poczekała kilka minut po czym zaprosili ponownie, zdjęcia odciski , pytanie kiedy będzie ślub - po chwili usłyszałam "Welcome to United States" i jakie papiery mam wypełnić po wzięciu ślubu jak będę starać się o GC, i jakie formularze jeśli będę chciała podróżować poza granicami USA (nawet pan oficer wszystko mi ładnie napisał na kartcę) - bardzo miło i bezstresowo. Na początku miałam straszne problemy ze zmianą czasu - pobudki o 5 rano , mega zmęczenie o 20 wieczorem ale kilka dni i było po problemie. Jak narazie nie mam opinii jako takiej na temat Ameryki , bo jakby nie patrzeć co stan to inna historia - jedynie mogę się wypowiedzieć co do GA - bardzo mili oraz pomocni ludzie, mega gorąco , bardzo ładne krajobrazy - dużo zieleni oraz troszkę górzyście w tych rejonach co mieszkam. Będę starała się opisywać tutaj moją historię z USA :)

Bardzo Wam dziękuje za pomoc z 1 etapem jaki miałam w Polsce w staraniu się o K1 , teraz chyba ten gorszy - ale mam nadzieje że wszystko pójdzie ok :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...