Skocz do zawartości

Polonez Travel Service


Jolusia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tez mialam "przyjemnosc" spotkac na swej drodze firme colex, paczka zatrzymana-propozycja z ich strony ze zajma sie clem, zalatwieniem formalnosci i dostawa....bylam akurat wtedy w warszawie i postanowilam z cargo sama paczke odebrac, i co sie okazalo???? Wartosc paczki ( buty z rachunkiem w srodku) 100$, czyli nie podlegaja ocleniu ( towar do 150 euro nie podlega ocleniu)...a colex krecil ze nie moga ustalic wartosci itd. Sumujac stracony czas i pieniadze, colex to zwykli oszusci, tylko co my zwykli ludzie mozemy z tym zrobic. nIc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to troche sie nabiegasz po cargo, ale dasz rade. Paczke odbierasz na cargo kolo lotniska. Najpierw idzieszdo firmy corex( na samym koncu cargo) zwiedzilam najpierw trzy pokoje bo nikt nie wiedzial gdzie jest osoba zajmujaca sie moja przesylka, pozniej pan dobre 15 minut przekonywal mnie ze przeciez mogli mi to zalatwic, dlaczego marnuje swoj czas itd kazal wypelnic kilka papierow i wpisac wartosc przesylki, z tymi papierami wysylaja cie do urzedu celnego gdzie na pieczatke i decyzje o zwolnieniu z cla czekalam godzine, nadtepnie dokonujesz oplate za odprawienie paczki (smiechu warte) wracasz do corex i dokonujesz oplaty za magazynowanie paczki (kpina totalna) na koncu masz zdecydowac czy odbierzesz paczke osobiscie z magazynu czy maja ci ja wyslac do domu (bo przeciez masz juz to oplacone przez nadawce. Final: paczka zwolniona z cla ale byla oplata za odprawe celna i magazynowanie....zaoszczedzilam i nie placilam firmie corex za posrednictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...