Skocz do zawartości

High School


Bone

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam 3 pytania dotyczące szkoły średniej w USA.

Ile ma się lat jak zaczyna się edukację w High School?

Ile ma się lat jak się kończy edukację?

Czy jeśli jest się załóżmy w 3 klasie liceum/technikum w Polsce i w trakcie edukacji wyjeżdża się do Stanów to tam się jest w 11 klasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 13-14 lat

2. 17-18 lat

3. Zalezy od szkoly. W niektorych mozesz byc w 11 klasie, ale dluzej potrwa zebys nadgonil ze wszystkimi wymaganymi kursami i zdasz nie za rok, ale poltora/dwa. W innych moze zdecuduja ze lepiej bedzie jezeli "cofna" cie do 10ej. Jeszcze w innych zdazysz skonczysz z innymi w 11ej klasie. W kazdym miescie i school district (mozliwie ze w kazdej szkole) beda inne wymagania. Notabene, 11 klasa jest trudna w USA, bo to poczatek starania sie o miejsce na studia. To w 11ej klasie zaczyna sie zdawac testy na studia; na pierwszym semestrze w 12 klasie wysylasz aplikacje na uczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 13-14 lat

2. 17-18 lat

3. Zalezy od szkoly. W niektorych mozesz byc w 11 klasie, ale dluzej potrwa zebys nadgonil ze wszystkimi wymaganymi kursami i zdasz nie za rok, ale poltora/dwa. W innych moze zdecuduja ze lepiej bedzie jezeli "cofna" cie do 10ej. Jeszcze w innych zdazysz skonczysz z innymi w 11ej klasie. W kazdym miescie i school district (mozliwie ze w kazdej szkole) beda inne wymagania. Notabene, 11 klasa jest trudna w USA, bo to poczatek starania sie o miejsce na studia. To w 11ej klasie zaczyna sie zdawac testy na studia; na pierwszym semestrze w 12 klasie wysylasz aplikacje na uczelnie.

Czyli wychodzi na to że moja edukacja jest jakby przedłużona? Bo skoro ludzie w high school kończą normalnie szkołę w wieku 17-18 lat to ja bym kończył w wieku 19-20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...