Skocz do zawartości

Co na lotnisku?


Alek

Rekomendowane odpowiedzi

Jade pierwszy raz do usa i po raz pierwszy bede lecial samolotem.Jak wyglada ta cala odprawa, na ile wczesniej przed odlotem powinno sie byc na lotnisku.Orientuje sie ktos moze jak daleko jest z lotniska o'hara w chicago na dworzec (bede kontynuowal podroz amtrakiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na lotnisku powinieneś bya conajmniej 2 godziny przed odlotem. Najpierw nadadzą twój baga? i przejdziesz kontrole paszportową. Pó1niej bedziesz mia3 troche czasu ?eby pokrecia sie po strefie bezc3owej a nastepnie ju? tylko hop do samolotu (przez bramke do metalu) :o

Ja bardzo lubie latoa samolotem, nie stresuj sie a wszystko bedzie ok :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku powinieneś bya conajmniej 2 godziny przed odlotem. Najpierw nadadzą twój baga? i przejdziesz kontrole paszportową. Pó1niej bedziesz mia3 troche czasu ?eby pokrecia sie po strefie bezc3owej

A czy oni informuja przez jakis megafon,?e pasa?erowie lecący tu i tu musza ju? iśa do samolotu?

czy na lotnskach w niemczech takie komunikty(jeśli są) są po angielsku??

lece przez Frankfurt, mo?e ktoś by3 na tym lotnisku?? Podobno ogromniaste....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oni informuja przez jakis megafon,?e pasa?erowie lecący tu i tu musza ju? iśa do samolotu?

czy na lotnskach w niemczech takie komunikty(jeśli są) są po angielsku??

lece przez Frankfurt, mo?e ktoś by3 na tym lotnisku?? Podobno ogromniaste....

Faktycznie lotnisko we Frankfurcie jest ogromne, megasne :lol: Samoloty na pasie startowym ustawiaja sie w kolejce do startu, co minute startuje albo laduje jakis samolot, extra wrazenie :o

Nie musisz sie martwic, przed ladowaniem we Frankfurcie, jeszcze w samolocie dokladnie jest powiedziane do jakiej bramki musisz sie udac, rozrysowane jest to na monitorach, wystarczy tylko sluchac, patrzec i zapamietac, komunikaty na samym lotnisku sa rowniez po angielsku, nie pamietam w sumie czy przez megafon. Idac przez cale lotnisko, znajdziesz kolejne tablice informacyjne gdzie isc do danej bramki, przy odrobinie szczescia przejedziesz sie kolejka. Kiedy bylem we Frankfurcie pierwszy raz nie mialem problemow z odnalezieniem wlasciwiej drogi, wiec tez nie bedziesz miala :lol:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku powinieneś bya conajmniej 2 godziny przed odlotem. Najpierw nadadzą twój baga? i przejdziesz kontrole paszportową. Pó1niej bedziesz mia3 troche czasu ?eby pokrecia sie po strefie bezc3owej

A czy oni informuja przez jakis megafon,?e pasa?erowie lecący tu i tu musza ju? iśa do samolotu?

czy na lotnskach w niemczech takie komunikty(jeśli są) są po angielsku??

lece przez Frankfurt, mo?e ktoś by3 na tym lotnisku?? Podobno ogromniaste....

Na boarding pass ktory dostaniesz na lotnisku w warszawie bedzie info do jakiej bramki sie musisz glosic - po wyladowaniu w frankfurcie tez sa duze monitory ktore informuja gdzie musisz stawic sie aby wyleciec do USA.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najwa?niejsza informacja dla Ciebie to numer lotu, np. LH602 (literki przed liczbą to skrót nazwy linii lotniczej, LH-Lufthansa, BA-British Airways itp.). Skoro lecisz przez Frankfurt to jestem niemal?e pewien ?e lecisz Lufthansą.

Najpewniej Twoja podró? bedzie wygląda3a tak: wsiądziesz na Okeciu do samolotu, po wylądowaniu we Frankfurcie nie bedziesz wysiada3 do tzw. rekawa wychodzącego z budynku, ale do autobusu, który podwiezie Was pod odpowiedni terminal. Jeszcze w samolocie z Okecia, mo?e bya podana przez obs3uge informacja, ?e np. osoby lecące do USA wsiadają do autobusu nr1, do Tajlandii do autobusu nr 2 itd.

We Frankfurcie są ściany z monitorami, na których wyświetlane są informacje na temat przylotów i odlotów. Lotnisko jest ogromniaste, a sklepy (w szczególności ze sprzetem elektronicznym) nale?ą do najlepszych okazji (lepiej jest tylko chyba w Amsterdamie na Schipholu).

Jeśli poczujesz, ?e nie wiesz w którą strone iśa, podejd1 do kogokolwiek z obs3ugi lotniska, czy pan przy bramkach czy kogoś w sklepie i poproś o pomoc. Na pewno skierują Cie w odpowiednią strone.

I na koniec najwa?niejsze: skup sie na monitorach, a nie na s3uchaniu megafonów!!! Nie zawsze przez megafon podadzą np. zmiane bramki lub opó1nienie, ale na monitorach bedzie to zawsze pokazane.

Powodzenia!!! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ma3e pytanko: jak wygląda czas w trakcie przesiadki, czy od razu skacze sie z jednego samolotu do drugiego? czy np. jest kilka gozin przerwy miedzy lotami - chocia? to moze zalezy od rozk3adu lotnisk..ale np. czy mo?na sie spotkac z kimś znajomym na lotnisku, chociaz na pó3 godzinki?? bo ja np. mam przesiadke w Mediolanie i mam tam starego przyjaciela, któego strasznie dawno nie widzia3am..by3oby sympatycznie znów sie zobaczyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bilecie (ew. w rezerwacji) masz napisane o której lecisz z Wawy, lądujesz w Mediolanie, wylatujesz stamtąd i o której lądujesz w USA.

Jeśli chodzi o wyjście z lotniska, to z tego co pamietam:

1. trzeba miea odpowiednią ilośa czasu pomiedzy lotami (nikt Cie nie wypuści "na miasto" jak bedziesz mia3a tylko 3 godziny bo najzwyczajniej w świecie spó1nisz sie na samolot. Zazwyczaj trzeba miea ca3y dzien)

2. Zg3asza sie chea wyjścia z lotniska ju? w Warszawie.

Czas oczekiwania miedzy lotami? Sprawd1 u siebie na bilecie, ale ja najkrócej to mia3em 20 minut we Frankfurcie... (wystarczy3o, jeszcze niektórzy zdą?yli zapalia :wink: ), a najd3u?ej to czeka3em z pó3 dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Chciałam nawiązać jeszcze do tego wątku, bo nigdy nie leciałam jeszcze z przesiadką: chodzi mi o boarding pass. Czy dostaje się jeden i wszystko jest na nim, tzn. cała trasa, miejsca w obydwu samolotach itd., czy dostaje się jeden w Warszawie, a potem drugi na lotnisku gdzie jest przesiadka? Wiem, że pytanie może głupie, ale jakoś nie jestem pewna jak to może wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...