Skocz do zawartości

zmiana pracodawcy w programie Work and Travel


Rekomendowane odpowiedzi

jestemy w usa w stanie Main . mialysmy trafic domiejscowosci turystycznej tymczasem znalazlysmy sie w malej miejscowosci polozonej przy trasie!!! prace mamy z targow pracy, z umowy pracodawca sie wywiazuje co prawda jestesmy tu dopiero tydzien ale ilosc godzin i warunki pracy sie zgadzaja jak do tej pory. Wyjezdzajac na wakacje chcialysmy cos z tego jeszce miec oprocz pracy, i mysllimy nad przeniesieniem sie do innej miejscowosci! wiaze sie z tym rezygnacja z pracy maciezystej. Jestesmy ciekawe czy mozemy z neij zrezygnowac powiedzmy jak dostaniemy social security i za obopulna zgoda-jeszce o to nie pytalysmy naszego pracidawce!! ciekawe jestesmy czy inni pracodawcy zatrudnia nas pomomo tego ze w Ds jest wpisany pierwszy pracodawca!! nie wiemy co mamy robic czy mozemy ryzykowac przeniesieniem sie gdzies indziej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Moniko, dwa watki nizej - http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=2335 - jest rozpatrywany dokladnie taki sam problem. :roll:

mialysmy trafic do miejscowosci turystycznej tymczasem znalazlysmy sie w malej miejscowosci polozonej przy trasie!!!  

Rozumiem, ze nie traktujesz tego jako argumentu do negocjacji z fundacja sponsorujaca?

prace mamy z targow pracy, z umowy pracodawca sie wywiazuje co prawda jestesmy tu dopiero tydzien ale ilosc godzin i warunki pracy sie zgadzaja jak do tej pory.  

Skoro wszystko sie zgadza, to nie macie prawa protestowac!

Jestesmy ciekawe czy mozemy z niej zrezygnowac powiedzmy jak dostaniemy social security i za obopulna zgoda-jeszce o to nie pytalysmy naszego pracidawce!!  

Tak, za zgoda pracodawcy (a zgadzac sie nie musi...) i w porozumieniu z organizacja, ktora wystawiala Wam DS-a. Bez zgody ktorejs z tych stron bedzie to zwykla ucieczka z wszelkimi jej mozliwymi konsekwencjami - o tym znajdziesz w watku, ktory Ci na poczatku wskazuje, a byc moze znasz te mozliwe konsekwencje bez czytania. Ale tak byc nie musi, tak byc tylko moze.

ciekawe jestesmy czy inni pracodawcy zatrudnia nas pomimo tego ze w Ds jest wpisany pierwszy pracodawca!!  

Jestem pewien, ze tak...

nie wiemy co mamy robic czy mozemy ryzykowac przeniesieniem sie gdzies indziej??  

Nie powinniscie uciekac...

P.S. Ogolna uwaga, nie do Ciebie: widze, ze W&T stalo sie niewolnictwem. Czy to moze nasi studenci maja zbyt wielkie wymagania? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ds mamy wpisanego pracodawce ale to nie wiem czy nie jest tylko po to zeby miec jakis punkt zaczepny!!tylko adres .... chodzi mi o to czy mozemy zmienic tego naszego macierzystego pracodawce bez zadnych konsekwencji????????? po prostu chce sie przeniesc gdzie indziej !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie mam duzo wymagan chce po prostu z tych wakacji cos skorzystac a nie tylko praca dom praca dom .... a gdybysmy pojechali do pobliskiego portklad w jakims hotelu czy restauracji o prace przedstawily cala sprawe jak wyglada i on by sie zgodzil nas przyjac, to wtedy tylko zostaje nam zwolnienie sie u naszego pracodawcy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy mozemy zmienic tego naszego macierzystego pracodawce bez zadnych konsekwencji? po prostu chce sie przeniesc gdzie indziej !!!!

Albo jestem glupi, albo wydaje mi sie, ze Ci odpowiedzialem. :oops:

Bez zadnych konsekwencji - tzn. musicie zalatwic to z Nim i z fundacja amerykanska. Teoretycznie (tak opowiadaja niektorzy) mozecie odejsc i nie sluchac Jego grozb, ostrzezen, ale bylbym ostrozny: jezeli zglosi to do sponsora, a ten dalej, to mozecie miec problemy z ponownym wjazdem do USA. Moze byc i tak, ze On tego nie zglosi lub tak, ze zglosi, lecz fundacja (w trosce o swoje dobre imie) nie doniesie na Was do odpowiednich instytucji. I wowczas bedziecie "zwyciezcami"...

Czy teraz wszystko jasne? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekujemy Ci bardzo a czy mozesz nam podac nr do fundacji??? bo mamy tylko 1888 ale ten nr nie odpowiada ...

Fundacja to Wasz sponsor - a przeciez nie wiem kto wystawial Wam DS-a... Jesli napiszesz kto jest Waszym amerykanskim organizatorem wyjazdu, to moze znajdziemy i numer. :)

A co to za numer 1888? To znaczy - do kogo dzwoniliscie? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Po porozumieniu z pracodawca, zwolnilam sie z pracy macierzystej. Nie mam tego pracodawcy wpisanego w DSie, wszyscy powinni miec czy po prostu ja zle szukam?

Caly czas wydawalo mi sie ze wystarczy porozumiec sie z pracodawca, moja szefowa jest bardzo w porzadku i nie miala zamiaru mnie zatrzymywac. Czy naprawde w tym przypadku musze rowniez porozumiec sie z organizacja? Jak oni to sprawdzaja, dzwonia do potencjalnych pracodawcow? Czy jesli powiem im ze po prostu sie dogadalam bo praca tam byla za daleko od mojego miejsca zamieszkania a kupno samochodu wydawalo sie niepotrzebnym wydatkiem dla jednej osoby z jedna praca to wystarczy?

Czy powinnam w takim przypadku zmienic cos w SEVISie, ze pracuje u kogos innego. Jeszcze jedna kwestia jest taka ze on placi mi do reki, czy jezeli podam go w SEVISie moga sprawdzic to czy place podatki, w jaki sposob mi placa? Dzieki z gory za odpowiedzi. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...