Jump to content

Police Department / Police Academy - Praca


MacMac

Recommended Posts

Cześć, chciałbym się dowiedzieć, czy na tym forum jest ktoś, kto mógłby mi udzielić parę rad na temat moich planów?
Otóż sprawa wygląda tak, że chciałbym wyjechać do USA aby podjąć tam pracę jako policjant. Mam aktualnie 19 lat, kończę technikum i mam zamiar wyjechać do USA właśnie w tym celu. Od zawsze interesowałem się pracą mundurowych (mój ojciec jest policjantem), jednak bardziej zainteresowałem się policjantami w USA. Czytałem o nich i wiem że w każdym mieście są inne wymogi aby zaciągnąć się do Policji. W NYC dla przykładu, trzeba być obywatelem państwa oraz samego Nowego Jorku, zaś w Los Angeles odwrotnie, nie wymagają tego. Próbowałem się skontaktować z ludźmi takimi jak np. p.Marcin Vogel - Polak, wykładowca na Akademii Policyjnej w Chicago, lecz niestety nie znajdowałem kontaktu bądź nie uzyskiwałem odpowiedzi. Czytając to możecie myśleć "Młody, naoglądał się filmów amerykańskich i chce przyjechać zbawiać świat" Może to tak wyglądać, ale tak nie jest, świetnie sobie zdaję sprawę z niebezpieczeństw oraz tego że to jest trudniejsze niż w Polsce. Chciałbym się tylko dowiedzieć jakie wymagania muszę spełniać aby dostać się do Akademii, czy szkoła średnia z Polski będzie się liczyć tak samo jak High School w USA? Najlepiej gdyby znalazł się ktoś kto siedzi w tym temacie.
Pozdrawiam! ;)

Link to comment
Share on other sites

Czytałem o nich i wiem że w każdym mieście są inne wymogi aby zaciągnąć się do Policji. W NYC dla przykładu, trzeba być obywatelem państwa oraz samego Nowego Jorku, zaś w Los Angeles odwrotnie, nie wymagają tego.

To poczytaj jeszcze raz

The City of Los Angeles requires that a Police Officer candidate be a United States citizen, or that a non-citizen be a permanent resident alien who, in accordance with the requirements of the U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS), is eligible and has applied for citizenship.

Musisz być obywatelem lub kwalifikować się do obywatelstwa i mieć już przyjętą aplikację o obywatelstwo.

Na pewno żeby wstąpić do policji gdziekolwiek w USA musisz być przynajmniej legalnym rezydentem, czyli mieć obywatelstwo lub zieloną kartę. Na początek powinieneś martwić się tym.

Link to comment
Share on other sites

Tym się nie martwię, bo mam dziewczynę w stanach i razem planujemy przyszłość ;-)
Właśnie dlatego chcę wiedzieć tylko w czym muszę się jeszcze wykazać. Wiem że czeka mnie wiele egzaminów, tylko co musiałbym zrobić aby dostać się tam gdzie pragnę.

Link to comment
Share on other sites

No to najpierw się ożeń z dziewczyną (i niech wystąpi dla Ciebie o wizę małżeńską, żebyś mógł legalnie wyemigrować), bądź niech dziewczyna wystąpi dla Ciebie o wizę narzeczeńską. Zakładając oczywiście, że jest obywatelką USA.

Wymagania, jakie musisz spełnić znajdzesz na stronach policji. Poszukaj przez google :)

Bez legalnego pobytu nikt nawet nie będzie chciał z Tobą rozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

Owszem, wymagania przeczytałem już dawno, ponieważ nie od dziś się tym interesuję. Dziewczyna jest obywatelką USA więc problemu nie będzie.
Chcę tylko wiedzieć jak to wygląda od środka, cała rekrutacja. Bo same wypunktowane kroki znam. Jak wcześniej pisałem, próbowałem się kontaktować z ludźmi, którzy już przez to przeszli i mogliby mi pomóc, lecz kontakt się nie odwzajemniał. Dlatego pomyślałem że na tym forum znajdę kogoś kto wiedziałby coś więcej na ten temat, a nie klepał mi tego samego co jest napisane na stronach.

Link to comment
Share on other sites

Poniewaz proces imigracyjny (CR1 albo K1) trwa co najmniej rok od momentu zlozenia petycji do zielonej karty w rece- masz jeszcze czasu jak lasu by sie dogrzebac do info jak zostac policjantem w Stanach ;)

Tu masz google search, wiele jest na ten temat. (Jesli znasz angielski ktory zapewne jest rowniez czynnikiem koniecznym)

https://www.google.pl/search?q=green+card+police+academy&oq=green+card+police+academy&aqs=chrome..69i57j0.6493j0j9&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8#q=green+card+police+officer&safe=off

Link to comment
Share on other sites

zobacz testy w internecie, egzaminy, poligraf, sprawnosciowy itp...

moj kolega z wojska niedawno skladal aplikacje w NYPD i mowil, ze test pisemny byl prosty. Ja myslalem o San Diego PD albo Border Patrol ale narazie sie wstrzymuje. Z tego co sie dowiadywalem to na poligrafie wiekszosc odpada...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...