Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna A Przekroczony Termin Wyjazdu Z W&t


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum. Próbuje wyszukać odp na moje pytania ale mam problem ze znalezieniem wlaściwego tematu. Może po krótce opowiem moją historie. W roku 2004 byłem w USA na programie W&T. Problem polega na tym, że przekroczyłem termin wyjazdu mniej wiecej o 1 miesiac. Teraz po 10- ciu latach bardzo chciałbym pojechac tam ponownie ale tym razem starajac sie o wize turystyczną. Bardzo proszę o pomoc. Z góry Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DS-160 zaznacza sie date ostatniego pobytu i dlugosc ("dni, tygodni, miesiecy itp"). Bardzo mozliwe, ze nikt sie nie zapyta o to. Tak jak juz wspomniano zakazu nie masz, ale teraz wszystko zalezy od urzednika w konsulacie.

Co rozumiesz przez przekroczenie terminu wyjazdu o miesiac? Czy wyjechales miesiac po "expiration date" na Twojej wizie? W takim wypadku byles w "grace period" na tzw. zwiedzanie bez prawa pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DS-160 zaznacza sie date ostatniego pobytu i dlugosc ("dni, tygodni, miesiecy itp"). Bardzo mozliwe, ze nikt sie nie zapyta o to. Tak jak juz wspomniano zakazu nie masz, ale teraz wszystko zalezy od urzednika w konsulacie.

Co rozumiesz przez przekroczenie terminu wyjazdu o miesiac? Czy wyjechales miesiac po "expiration date" na Twojej wizie? W takim wypadku byles w "grace period" na tzw. zwiedzanie bez prawa pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wize wydano mi dnia 21.JUL.2004. Expiration date to 30.OCT.2004. Wyleciałem ze Stanów miesiąc po expiry date. Co masz na mysli DS-160?? Czy jest to nowy wniosek wizowy?? Jeśli tak to prosze o porade jak się zachowac przy wypełnianiu wniosku? Czy pisać że wyjechało sie zgodnie z prawda czy moze napisac ze wyjechałem tak jak mówi wiza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiac po expiration date to wszystko powinno byc w porzadku. Poczytaj o wniosku DS-160 na stronach ambasady. Ja bym tam wpisal prawde, czyli data wlotu 21-JUL-2004, czas pobytu 5 miesiecy. Nie mysle, ze bedziesz mial jakis problem. Oczywiscie nie klamac bo z tego nic dobrego nie wyjdzie a tym bardziej, ze nie widze powodu, zeby w takim przypadku klamac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...