Jump to content

Mąż Z Wizą H1B , Ja ( Żona ) Z Wizą B2 - Jakie Opcje Zmiany?


Recommended Posts

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co mogłabym zrobić, aby dostać pozwolenie na wjazd na teren USA w takim samym terminie jak mój mąż? czy mogę się ubiegać o inna wizę niż ta co mam ?

Sytuacja wygląda tak, że mąż ma wizę H1B na 3 lata , ja mam jedynie B2 ( 'wjadę' na niej na max 6 m-cy ). Nie chodzi mi o zdobycie wizy pracowniczej - bo to byłoby już awykonalne :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Prawnie nie musisz posiadac H4, mozesz odwiedzac meza na B2 i nie ma z tym problemu.

Osobiscie polecam zalatwienie H4 w Polsce bo i tak predzej czy pozniej bedziesz te wize potrzebowala, nawet jesli zmienisz status (koszt nie maly i dlugi okres oczekiwania) to i tak po powrocie do Polski bedziesz musiala isc po H4. Zalatwienie H4 to formalnosc. Bedziesz potrzebowala doslownie:

- kopie paszportu meza

- kopie zatwierdzonej petycji meza

- akt slubu

- wniosek DS16- plus oplata $190

O nic wiecej nie pytaja :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź co i jak zrobić ! planowałam załatwić w Polsce przed wyjazdem ;) lecimy razem więc ekhmmm nie chodzi o odwiedziny, a o wspólne mieszkanie na stałe :)

Teraz jeszcze pozostaje mi wykombinować, co z moim żywym inwentarzem :wub: 2 futerkowce mam ( oba z paszportami ) - ktoś może zabierał zwierzątko z Pl do Usa i coś mi podpowie?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...