Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co dokładnie trzeba zrobić i jakie wymagania spełnić aby dostać się do wojska amerykanskiego. Moim głównym celem jest szybkie dostanie obywatelstwa amerykańskiego, ponieważ zawsze marzyłem o pracy policjatna w USA, a nie chce zaczynać tej kariery w wieku 30 lat. Co prawda gdzieś tam czytałem że trzeba mieć jakiąś zgode MSWiA i uregulowany stosunek do służby wojskowej, ale ogólnie nie wiem za bardzo co mam robić. Mam wykształcenie średnie i zdaną mature, kategorie wojskową A (przeniesiony do rezerwy), niekaralny, nigdy nie byłem w USA oraz nie mam tam żadnej rodziny.

Proszę o odpowiedź krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie matura lecz chec szczera zrobi z Ciebie oficera....

Kolejny marzyciel. Wygoogluj sobie warunki które trzeba spelnic aby dostać się do USArmy, tam się dowiesz wszystkiego. Oczywiście zakładam ze jako potencjalny kandydat na mieso armatnie znasz jezyk na tyle ze zrozumiesz co tam napisane. Jeśli nie to najpierw naucz się jezyka bo to i tak się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd to odgórne traktowanie kogoś jak idiote. Zdałem mature rozszerzoną z angielskiego na poziomie 96% oraz potrafie się bez problemu komunikować po angielsku, niejednokrotnie rozmawiałem z osobą o narodowości amerykanskiej. Natomiast zamierzam zostać tym mięsem armatnim na kilka lat, ponieważ jest do najszybszy sposób do obywatelstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejjj, jak 96% to ja wrzuce po angielsku. ;)

Before you visit your local recruiter, be sure you meet the minimum qualifications for serving in the U.S. Armed Forces. Some qualifications are required by all five services:

  • You must be a U.S. citizen or resident alien.
  • You must be at least 17 years old (17-year old applicants require parental consent).
  • You must (with very few exceptions) have a high school diploma.
  • You must pass a physical medical exam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, potrzebna jest Ci karta stałego rezydenta, popularnie zwana zieloną. Mimo że były przypadki kilkadziesiąt lat temu kiedy przy werbunku pole SSN pozostawało puste choć dziś by to nie przeszło.

Właściwie jedyną możliwością dla Ciebie jest znalezienie sobie amerykanki albo wygrać kartę w loterii. Bo raczej pół miliona baksów nie posiadasz ? :P

Jeżeli to spełnisz to już z górki, lokalny rekruter, testy, między innymi asvab i boot camp. Z drugiej strony US Army jest teraz w peacetime, wątpię aby było zapotrzebowanie na rekrutów z uwagi na plany uszczuplenia wojska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zielona karta przede wszystkim, pozniej ASVAB i wybor specjalizacji (Armia), za duzoego wyboru nie bedziesz mial bo co ciekawsze zawody wymagaja security clearance. Ja dostalem papiery na obywatelstwo do wypelnienia chyba tego samego dnia co wydali mi mundur. Napisales, ze przeniesiony do rezerwy, mnie pytali czy nie sluzylem w Polsce. Obywatelstwo dostalem po okolo roku, poniewaz moje papiery zaginely a po jakims czasie sie okazalo, ze moja stara jednostka ich w ogole nie wyslala. Wezwanie na przysiege na obywatela dostalem po okolo 3 tygodniach odkad otrzymalem potwierdzenie, ze USCIS otrzymal moj pakiet,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...