Jump to content

Petycja Gotowa Do Rozpatrzenia - Co Dalej Po Otrzymaniu Dokumentów?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Tak jak w temacie - moi rodzice mieli złożoną petycję o zieloną kartę przez moją babcię (kategoria F3).

Niedawno dostarczone zostały takie dokumenty:

2i09mb5.jpg

http://i59.tinypic.com/2mmbyte.jpg

http://i61.tinypic.com/2quq8nm.jpg

http://i60.tinypic.com/2vt13bq.jpg

I stąd mój post. Czy ktoś mógłby po kolei wyjaśnić co po kolei należy wypełnić, złożyć, jakie dokumenty wysłać itp. Oprócz tego, że należy wpłacić te 88$ na razie mało co wiemy. Gdyby ktoś był chętny do pomocy to byłoby super.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ok, przeczytalem instrukcje, jest tam dosyc duzo informacji ale niestety nie wszystko jest napisane, a poza tym najlepiej dowiedziec sie u kogos kto jest z tym na biezaco, lub orientuje sie w temacie.

dzisiaj przyszly kolejne dokumenty, tym razem nie do dziadkow w USA tylko juz na polski adres

35alw0h.jpg

z tego co jest tu napisane i na stronie podanej wczesniej przez Miszele nalezy teraz wypelnic wniosek DS-260 i wybrac "agenta" do korespondncji z NVC. na stronie ambasady jednak przeczytalem ze wybranie kogos nie jest konieczne.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/processing_uscis.html

czy wg Was, wybranie kogos, w tym przypadku pewnie bylaby to babcia ktora skladala petecyje jest dobrym pomyslem, czy lepiej poszukac kogos kto profesjonalnie zajmuje sie prowadzeniem tego typu spraw czy zdac sie na siebie, i nikogo nie wybierac?

ktos w ogole w ostatnim czasie mial stycznosc z podobnym przypadkiem? bylbym wdzieczny za wszystkie sugestie i podpowiedzi,

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ludzie wybierają zazwyczaj swoich petitioners/sponsorów.

ja wpisałam moją teściową, bo jest joint sponsorem, mieszka na miejscu w USA. mój mąż - petitioner jest ze mną w Polsce.

ludzie, którzy przechodzą przez proces z pomocą adwokata, mają go przydzielonego jako agenta z automatu, jako, że ich reprezentuje.

możesz wpisać każdą zaufaną osobę, która ma adres zamieszkania w US.

wybranie agenta nie powoduje, że tylko on ma prawo kontaktować się z NVC.

każdy kto jest "zamieszany" w sprawę ma prawo dzwonić i pytać (petitioner, beneficiary, sponsor, joint sponsor), tym bardziej aplikant, którego ten proces dotyczy.

w moim przypadku wpisanie teściowej okazało się formalnością, myślałam, że NVC będzie wysyłać jakieś papiery, a tu wszystko idzie drogą emailową.

Link to comment
Share on other sites

ok dzięki, na screenach jest wszystko :)

http://s128.photobucket.com/user/smurf47/media/Immigration/DS-261%20screenshots/2.jpg.html?sort=6&o=1

we wniosku wpisuje jedynie osobe na ktora zlozona jest petycja? czyli tak babcia skladala petycje na moja rodzine: tate z mama, mnie i dwoch braci. jako ze ja i jeden z braci przekroczylismy juz wiek 21 lat odpadamy z daleszego postepowania. na razie jednak do wniosku ds-261 potrzebne sa jedynie dane taty, bo na niego skladana byla petycja tak?

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...