Skocz do zawartości

Wynajem Samochodu Bay Area


Gość miqhs

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że to odpowiednik szwajcarskiego Mobility. Zasada działania jest taka, że na mieście masz rozlokowane samochody które można zarezerwować, otwiera się je kartą RFID i płaci przez internet za przejechane kilometry. Sam jeszcze nie korzystałem ale mam możliwość bycia członkiem przez miesiąc za darmo, na próbę jako student, więc troszkę o tym poczytałem co to takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalam sporo w Bostonie - wykupujesz membership, potem sprawdzasz przez internet/smart phone gdzie jest najblizszy samochod i go bierzesz; firma potem wysyla ci rachunek bezposrednio na twoja karte kredytowa. Samochod albo oddajesz na specyficzne miejsce albo gdziekolwiek - zalezy od programu. Tu w Denver mozesz zostawic samochod gdziekolowiek. Trzeba dobrze sie wczytac w szczegoly (wrzuc do google ratings opinions car share San Francisco) bo w niektorych miejscach jest wiecej chetnych niz samochodow, i trzeba sobie zawczasu zarezerwowac. Ten system jest wlasciwie tylko dla duzych miast, bo jezeli mieszkasz na przedmiesciach gdzie sa odleglosci od punktu a do punktu b, to to koszt takiego wynajmu nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wypożyczaliśmy auto w ALAMO, szybko sprawnie i chyba w miarę tanio. Na lotnisku w SF wsiedliśmy w taki lotniskowy pociąg, który dowiózł nas do car rental, szybko załatwienie formalności (na polskie prawo jazdy) i jedna rzecz była fajna - nie wiem czy tak jest wszędzie, babka mówi do nas o tam stoją samochody to sobie wybierzcie :) Zwracaliśmy przy lotnisku Oakland :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...