Jump to content

J1 - Work & Travel Vs Internship


Recommended Posts

Witam,

Jadę w tym roku do USA, mam wizę J1 i pracę załatwioną przez jedną z agencji, ale jako iż posiadam pewne doświadczenie w branży IT zastanawiam się czy nie lepiej zamiast tej pracy byłoby podjąć się praktyk. W związku z powyższym moje pytanie: czy zatrudnienie jako intern stanowiłoby problem, jeśli póki co zadeklarowany jestem na w&t? Zdaję sobie sprawę, że w takiej sytuacji biuro musiałoby sprawdzić tego pracodawcę i pewnie wiązałyby się z tym dodatkowe koszta.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że inny program, inna firma, to oznacza inne dokumenty, inną "sprawę" wizową a co za tym idzie inną wizę. Znaczy, dalej J-1 ale trzeba aplikować o nową z nowym zestawem papierów. Poza tym do internshipu potrzebne są odpowiednie kwalifikacje, trzeba sporządzić tzw. Training Plan (to robi pracodawca) itp. To zupełnie inna bajka niż W&T.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

A jak myślicie, jest szansa zrobić tak żeby wyjechać na wizie J1 na Work & Travel do jakiejś pracy w pobliżu dużego miasta i na miejscu spróbować na tę wize dostać praktyki w IT?

Może ktoś tak próbował? Albo ktoś wie jak to wygląda od strony formalnej? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...