Skocz do zawartości

Marzenie O Wyjeździe


Haqu

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale myślałem, że zawsze jest to jakieś doświadczenie w pracy (coś jak staż)

W Parku Rozrywki ? W hotelu na zmywaku albo za w najlepszym przypadku za biurkiem w recepcji ? To sa prace ktore czesto mozna dostac z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na odpowiedź osoby, która z własnego doświadczenia wie jak to wygląda. To, o jakie typy wiz mogę się ubiegać to ja dobrze wiem. Wiza studencka/dla uczniów z wymiany bądź ewentualnie Może źle to napisałem w swoim temacie. Chodziło mi o to, jak jest później ze stałym pobytem, tzn. co dalej po wizie? Zielona karta? inne opcje? Interesuję się Stanami w znaczeniu, że zamierzam tam wyjechać i tu się dowiem czegoś, tam się dowiem czegoś także spokojnie.

//Dzięki kzielu.

Studia w USA właśnie chciałem potraktować jako pomoc w późniejszym znalezieniu pracy, ponieważ nie wiem w jaki sposób postrzegane są polskie uczelnie (o ile w ogóle są, to domyślam się, że szału nie ma). No ale jeżeli z punktu widzenia emigracji nic nie dają to w takim razie polecasz najpierw ukończyć studia w Polsce i dopiero potem zająć się wyjazdem?

Cóż, ja skończyłem studia w USA ale po zrobieniu magisterki w Polsce (zaliczonej jako BA), studia w USA sa płatne i należy albo mieć własne fundusze albo spróbować znaleźć kogoś kto zasponsoruje choć częściowo takie studia (fundacje, stowarzyszenia, osoby prywatne.....) czasami też dostawałem upusty na inne zajęcia ze względu na "diversity" i wcześniejsze doświadczenia .... ogólnie zdecydowanie łatwiej jest startować na poziom postgraduate niż undergraduate....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...