Skocz do zawartości

zalegalizowanie pobytu


kaska

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze pytanie z rzeczywiscie swietnej strony, ktora nie od dzis znamy i ktora zawsze polecala Karina, wiec wierze, iz sie nie obrazi za cytat: :)

1. Czy jesli wyjde za maz za obywatela amerykanskiego to zalegalizuje swoj pobyt w USA szybciej niz gdyby moj maz mial tylko ‘zielona karte‘?

Tak. Zdecydowanie szybciej. W niektorych stanach USA moze zalegalizowac Pani swoj pobyt nawet w ciagu roku ( jesli maz bedzie mial obywatelstwo amerykanskie ), podczas gdy musialaby Pani czekac okolo 5 lat na spotkanie z urzednikiem imigracyjnym gdyby Pani maz byl tylko rezydentem.

oraz:

54. Moj chlopak jest rezydentem, bedzie zdawal egzamin na obywatelstwo za 2 miesiece. Ja mam wize turystyczna, ktora wygasa za miesiac. Czy jesli wezmiemy slub np. za tydzien, to czy moj chlopak moze od razu zlozyc petycje dla mnie wraz ze wszystkimi dokumentami ( I-130, I-864, I-485, G-325a ) czy moze zlozyc tylko petycje I-130 ? Wiem, ze rozpatrywane sprawy zajmuje dosc duzo czasu wiec zanim zaczna rozpatrywac nasza sprawe to moj chlopak ( wtedy maz ) bedzie juz obywatelem USA.

Niestety nie mozecie wyslac wszystkich dokumentow (I-130, I-485, I-864, G-325a)do urzedu imigracyjnego od razu - mozecie wyslac petycje I-130 oraz G-325a, bo Pani maz w momencie skladania na Pania petycji bedzie rezydentem. I nie ma to znaczenia, ze ma wyznaczony egzamin na obywatelstwo, bo nie wiadomo jeszcze czy ten egzamin zda. Mozecie zlozyc wszystkie wczesniej wymienione dokumenty do USCIS wtedy kiedy maz bedzie juz mial certyfikat nadania obywatelstwa w rece. Mozecie juz zaczac kompletowac wymagane dokumenty (m.in. bedzie Pani potrzebowala akt urodzenia z Polski), ale na wyslanie czegokolwiek macie jszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Ok.Ale co z ta osoba na wizie przez okres 5 lat ma sie dziac?Czy moze ona zostac w USA,probowac przedluzyc wize...czy musi wracac do kraju???

Wracac do kraju, bo jak przesiedzi, to bedzie nielegalnie i zielona karta juz stracona. Najlepiej sprowadzic zone przez wize studencka, poprostu zalatwic kurs, oplacic, zebrac dokumenty i wtedy moze przyjechac i do czasu zdobycia zielonej karty ciagle utrzymywac ten status. Podczas czekania na zielona karte nie ma mowy o przylotach do USA na turystycznej, chyba, ze sie ma ja wazna i dostalo przed zlozeniem papierow na zielona karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...