Jump to content

Petycja I-130 I Staranie Się O Wizę Turystyczną, Czy To Możliwe?


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Rozwijając po krótce temat:
Mój mąż jest obywatelem USA, pod koniec kwietnia złożyliśmy formę I-130. Sprawa jest cały czas w toku, a chcielibyśmy z mężem te święta spędzić w Stanach z jego rodziną. Czy mogę złożyć podanie o wizę turystyczną nie psując sobie trwającej już sprawy? I jeśli tak to czy są w ogóle jakieś szanse na to że ją otrzymam?

I mam jeszcze drugie pytanie (bo gdziekolwiek się dodzwonić i czegoś się dowiedzieć graniczy tu z cudem).
Na początku maja dostaliśmy "request of evidence" (dot. formy I-130) i due date wypadało 27 lipca. Czy czas rozpatrzenia sprawy liczy się właśnie od tego terminu czy odkąd dostali pierwsze dokumenty?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ale macie rację - chyba trzeba się przejść gdzieś wyżej niż do pani z okienka. Dodam, że trafiłam na kiepski okres pierwszego interview, bo wiem od prawnika, że pare małżeństw z tego miesiąca, także ponad rok czekało na dokumenty, nie wspominając o tym, że niektóre ze spraw wysłano do archiwum bez wyjaśnienia. Dla pocieszenia, nie jestem jedyną skazaną na drugie interview, ale jeśli wszystko idzie tak wolno, to pewnie pójdę jeszcze na trzecie.Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam Was.

W styczniu lub grudniu planuje ślub w pl z obywatelem USA. Czy ktos z Was wie po jakim czasie bede mogła wyjechać do USA na wizie I-130?

U nas zlożenie i-130 nastąpiło pod koniec stycznia, rozmowe w ambasadzie mam pod koniec pazdziernika - czyli 9 mcy. mogło być krócej, ale mogło być dłużej - tak jak Roelka napisała, wszystko zależy od pojedynczych przypadków i od tego, czy wszystkie wnioski przejdą bez problemów czy też będziesz miała wnioski cofnięte ze względu na braki czy zaakceptowane bez uwag.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...