Skocz do zawartości

A co z prawem jazdy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja jechalam 2 lata temu to EF au pair wymagalo prawa jazdy polskiego + miedzynarodowego. Do tego niektore stany nie uznaja miedzynardowego i trzeba wyrobic amerykanskie. Na autobus bym nie liczyla, w duzych miastach poruszasz sie glownie metrem a na przedmiesciach i za[beeep]ach nie liczylabym na dobrze rozwinieta siec komunikacji. Samochod trzeba miec. Ja jestem w Massachusetts i przez 2 lata jezdzilam na miedzynarodowym i mialam szczescie bo policja mnie nigdy nie zatrzymala. Ale moja kumpele zatrzymali i miedzynarodowe im sie nie podobalo i powiedzieli zeby wyrobic amerykanskie, czego moja kumpela nie zrobila i dalej na swoim jezdzila. Nie wiem jakie sa teraz wymagania ale prawko warto miec bo bez samochodu ani rusz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawojazdy w usa warto miec tak samo jak w polsce. Tylko ze maja tam niezly balagan co mozn co nie mozna. Kiedys abys mial wize wazna mogles wyrobic prawojazdy, nawet nielegalni wyrabiali. Teraz oficjalnie niby nie mozna. Ale w stanach da sie wszystko, slynne sa wycieczki do roznych stanow zeby zrobic prawo jazdy.

Jezeli masz wazna wize mozesz jezdzic na polskim prawie jazdy bo to ono ozancza ze masz uprawnienia do prowadzenia samochodu, a miedzy narodowe sa sluzyc tylko jako tlumaczenie a jako dokument stwierdzajacy twoje umiejetnosci. Tylko oczywiscie zycie sobie, prwo sobie, a juz wydanie polskiego prawka miedzynarodowego wola o poste i policjan jak cie zatrzyma to pewnie mysli sobie co to jest.

Po prostu masz prawko masz wiesze mozliwosci jesli chodzi o prace.

"Ale jesli chce sobie je wyrobic na miejscu bo jest latwiej i taniej" co to niby ma znaczy, a gdzie mialbys sobie prawo jazdy amerykanskie poza usa??

Pewnie ze mozna autobusem i metrem jak np w nowym jorku, tylkoz enowy jork z brdzo dobra komunikacja miejska jest wyjatkiem. Ale w nowym jorku jak najbardziej bez samochodu spokojnie mozna sie obejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

"Ale jesli chce sobie je wyrobic na miejscu bo jest latwiej i taniej"  co to niby ma znaczy, a gdzie mialbys sobie prawo jazdy amerykanskie poza usa??

Chyba jestes zbytnio nie w temacie nie udzielaj sie w sprawach o kotrych nie masz pojecia PROSZE CIE !

Pytalem si czy tylko jesli jako au pair moge sobie wyrobic praow jazdy amerykańskie rozumiesz już :evil: :twisted: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario,

Spokojnie, dopiero teraz zadales to pytanie, we wczesniejszym poscie nic takiego znalezc nie mozna. :roll:

Jesli chodzi o odpowiedz, to... generalnie tak, bedziesz na wizie J1 i bedziesz mogl wyrobic sobie prawo jazdy amerykanskie. Podaj stan do ktorego jedziesz, to zobaczymy co mowia o tym przepisy. Choc czesto prawo prawem, a praktyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede w NY ale musze jeszcze sie ugadac z rodzinka w sprawie tego prawka bo nie wiem czy sie zgodza na to ze bede mógł tam wyrobic je . A ile w ogole sie wyrabia prawo jazdy w USA slyszalęm że 2 tyg i to co kazdy ze jest bardzo łatwe w zdaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

W niektorych stanach akceptuja nasze prawko bez miedzynarodowego, a w innych akceptuja tylko z miedzynarodowym. Co stan, to wyjatek. A pozatym w niektorych stanach nie mozna jezdzic samochodem samemu jak sie ma mniej niz 21 lat, wiec tez trzeba na to uwazac, bo jak zlamiesz prawo stanowe, to moga byc klopoty niemale. Czesto policjanci nie wiedza co im sie daje i albo ignoruja to i odpowiadaja: What tha fuck is that?, albo nie chca pokazac, ze nie wiedza co to jest i puszczaja dalej osobe, albo doczytaja sie i puszcza wolno, albo ticket :D

Lepiej miec te prawko miedzynarodowe na wszelki popiepszony wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym Was zapytac jak to jest z tym prawem jazdy dla nielegalnych. Majk pisal ze slynne sa wycieczki do innych stanow w celu wyrobienia DL. 1.Czy np. osoba przebywajaca w USA nielegalnie, ktora mieszka powiedzmy w NY wyrobi sobie DL w Texasie (z tego co wiem mozna tam wyrobic bez problemu) i wroci z powrotem do NY czy bedzie mogla jezdzic bez problemu na DL z Texasu, czy bedzie musiala wymienic je w DMV na nowojorskie i jak wtedy jest z ta wymiana ?

2. Jak wyglada sprawa z terminem waznosci prawa jazdy. Czy DMV po uplywie terminu przedluzy takiej osobie DL bez waznej wizy w paszporcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...