Skocz do zawartości

Wiza Studencka Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam ! W skrócie moja sytuacja wygląda następująco: Podczas 3 pobytu w USA (wiza 10 letnia ) zmieniłam status wizy B2 na F1 a dokładnie F1/M1 tak wynika z dokumentów jakie otrzymałam Rozpoczęłam kurs j angielskiego a tym samym legalnie przedłużyłam sobie swój 3 miesięczny pobyt wbity przez konsula podczas odprawy o dodatkowe pół roku a dokładnie 10 mc-y bo około miesiąca czekałam na odpowiedz z USCIS . Wiem że Posiadacz wizy M-1 może pozostawać na terenie USA w czasie trwania kursu oraz dodatkowo 30 dni po zakończeniu nauki, w sumie nie dłużej jednak niż rok. Po ukończeniu kursu wróciłam do kraju nie czekając dodatkowo 30 dni . Wszystko odbywało się na przełomie roku październik 2011- lipiec 2012.

Na początku przyszłego roku chciałabym znów odwiedzić USA ponieważ moja wiza b2 ma ważność do maja do 2017r

Dodam, ze zmieniłam stan cywilny ( wiem ze mogę podróżować z przetłumaczonym aktem małżeństwa ) ale czy w ogóle zostanę wpuszczona na teren USA?

Czy powinnam starać się o nową wizę ?( Jak wyczytałam z Forum nową F1 ) Tyle ze nie potrzebuje wizy F1 ponieważ nie zamierzam tam studiować a jedynie chcę ponownie odwiedzić rodzinę .

Liczę na pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Cześć wiem może nie w tym wątku powinnam pisać ale już nie chce kolejnego nowego postu zakładać:) Mam pytanie, może mi ktoś doradzi. Bo ja jadę do USA na ESL i chciałabym dowiedzieć się na jaki czas powinnam kupić bilet. Bo ESL zaczyna się koło 10 października, ja planuje wylecieć w lipcu. Pytanie moje, bo wiem ze o zmianę statusu aplikuje sie około miesiąca wcześniej, ale czy jak kupię bilet dajmy do 15 września to nie będzie problem? bo nie chce go przebukowywać znowu bo to dopłata jest. Czy lepiej kupic do połowy października? Wiem też ze to zalezy na jaki czas mi wbiją mi ta wizę wjazdową na lotnisku ale zakładając ze wszystko bedzie tak jak powinno to czy jak kupię bilet do połowy września, aplikację na ESL złożę mniej wiecej koło 10 września, to czy będą jakieś problemy z tym że nie przebukowałam bilet i jestem bez bieltu powrotnego? Nie wiem czy mnie zrozumiecie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...