Skocz do zawartości

Czy Dostanę Znów Wizę J1?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W 2013 roku brałem udział w W&T. Niestety na własne życzenie zerwałem kontrakt z pracodawcą i musiałem opuścić USA do 13 września. Rzeczywista data mojego wylotu to 1 październik.

W tym roku chciałbym brać drugi raz udział w W&T.

Moje pytanie brzmi: Czy mam jakieś szanse na dostanie wizy J1 biorąc pod uwagę fakt iż w 2013 r. zerwałem kontrakt z pracodawcą i przedłużyłem samowolnie pobyt o 2 tyg? Dodam, że w tym roku brałem również udział w loterri o zieloną kartę.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracowałem nielegalnie na SSN.

Co do loterii to jak sama nazwa wskazuje jest to loteria i trzeba chyba być wylosowanym.

Natomiast jaki to ma wpływ na przyznanie wizy J1?

Dochodzi jeszcze inne pytanie, które mi przyszło do głowy: Czy jeśli nie rozliczyłem się jeszcze z podatku za prace na W&T w 2013 to dostane wizę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami sie mowi tak,lepiej miec doczynienie z urzedem imigracyjnym niz z IRS -urzedem podatkowym ;)

i nie chodzi o to ze nie dostaniesz wizy lecz przy kolejnej pracy mozesz miec problem z IRS .Mozesz sie nadal rozliczyc :)

Mozesz wyslac zgloszenie do loterii i dostac wize J-1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ogólnie o co innego.... Wyjaśnie jeszcze raz :)

W tym roku chciałbym po raz drugi brać udział w W&T. Żeby brać w tym udział, muszę dostać wizę J1. Pytanie jest następujące:

Jakie są moje szanse na uzyskanie wizy J1, biorąc pod uwagę fakt, że:

1) W 2013 r. samowolnie zerwałem kontrakt z pracodawcą, a mój sponosor (CIEE) wycofał mnie z programu i wysłał informację, że mój program dobiega końca i muszę wracać do Polski maksymalnie 13 września, a ja wróciłem 1 października. Czyli jakby na to nie patrzeć samowolnie przedłuzyłem pobyt. Po kilku miesiącach dzwoniła do mnie nawet Pani z Konsulatu i pytała czy wróciłem do Polski.

2) Brałem udział w loterii o Zieloną Kartę (DV2016) - wydaje mi się, że może mieć to wpływ na przyznanie mi wizy J1, gdyż konsul może stwierdzić "immigration intent", a jak wszyscy wiemy, wiza j1 jest wizą nieimigracyjną.

3) Do teraz nierozliczyłem się z podatku za pracę w USA w 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) nie ma zbytnio znaczenia. Kupienie losu na loterii nie czyni z Ciebie milionera.

1) Bana nie masz, ale Twoje szanse oczywiscie maleja, jesli sie w systemie dopatrza rozbierznosci. Jesli dzwoniono do Ciebie z konsulatu to pewnie maja na Ciebie oko.

3) Z punktu widzenia wizy, prawdopodobnie nic Ci nie grozi. Nie wiemy do jakich informacji ma wglad konsulat. Obecnie masz status failure to file, jesli wisiales im kase to masz failure to pay, ktora wiaze sie karami finansowymi. Jesli wpadasz do USA na chwile, nic Ci pewnie nie zrobia. Jesli kiedys bedziesz w USA pracowal na powaznie lub mieszkal, bedziesz mial duze problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz napisze

nie ma znaczenia czy brales udzial w loterii wizowej udzial czy tez nie

jakby sie zapoznal z tym forum dobrze to bys zobaczyl,ludzie wysylali zgloszenia do loterii i pozniej dostawali wizy turystyczne :)byli tacy ze nie wyslali zgloszenia i wychodzili bez wizy ;) masz sie dobrze zaprezentowac na rozmowie i tyle :)

co do zerwania konkraktu to zalezy co powiedziales tej Pani z Ambasady oraz co bedzie teraz na rozmowie,inny Konsul i inne zdanie :)

bo nie kazdy zaufa,powie ze jest OK :)

masz czas aby sie roliczyc z podatku :) za 2013 rok.bo jak sie dopatrzy IRS to masz nie wesolo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...