Skocz do zawartości

Planowany Czas Pobytu


Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższy piątek mam rozmowę w ambasadzie w Warszawie. Jestem studentem II roku. Chciałbym pojechać do USA na wakacje do bliskiej przyjaciółki mojej mamy (traktuję ją jak ciocię). Wypełniałem wniosek wizowy i tak jak to zawsze w życiu postanowiłem być szczery aż za bardzo... W rubryce "planowany czas pobytu" wpisałem: 3 MONTHS (czyli moje całe studenckie wakacje). Tak naprawdę jeszcze nie wiem kiedy dokładnie pojadę i na ile (wszystko zależy od praktyk uczelnianych). Jednak te "3 MONTHS" nie dają mi teraz spokoju, no bo prawdopodobieństwo, że urzędnik pomyśli sobie, że jadę sobie po prostu dorobić w wakacje jest niemal pewne (racja?). Nie wiem co mam teraz zrobić, co odpowiedzieć na pytanie "Na ile jadę?", starać się coś wytłumaczyć...? Nie mam żadnego doświadczenia z ubieganiem się o wizę. Proszę o pomoc. Czy moje szanse naprawdę mocno spadły? Nie jadę tam w nieszczerych intencjach, nawet jeśli pojadę faktycznie na te 2 miesiące, to tylko dlatego, że bilety są drogie (i wyjazd na 2 tygodnie mi się nie opłaca) a i tak mam w tym czasie wakacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest wazne i istotne to czy ta przyjaciolka Twojej mamy kogos zapraszala,jak wjechala na teren USA

a co do czasu to powiesz i dobrze w Ambasadzie wiedza jak maja czas wolny studenci.jak wpiszesz np 1 miesiac to mozesz byc dluzej i pracowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest wazne i istotne to czy ta przyjaciolka Twojej mamy kogos zapraszala,jak wjechala na teren USA

a co do czasu to powiesz i dobrze w Ambasadzie wiedza jak maja czas wolny studenci.jak wpiszesz np 1 miesiac to mozesz byc dluzej i pracowac ;)

<script type="text/javascript"></script>

Hmmm... nawet nie wiem czy kogoś zapraszała. A dlaczego to jest ważne? Będę z nią jeszcze rozmawiał przed wizytą w ambasadzie, więc mogę zapytać.

Czyli myślisz, że te "2 MONTHS" nie będą miały większego znaczenia? Wciąż mam utrzymywać wersję "2 MONTHS" czy powiedzieć, że nie wiem bo to zależy od praktyk? (fakt jest taki, że jeśli praktyki dadzą mi wcześniej, to nawet nie zostałbym tam tych 2 miesięcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego?bo jesli kogos zapraszala,ktos wpisal jej dane a nie wrocil na czas to moze byc ale ze Ty tak samo zrobisz i czasami tak jest.Dlatego tez dowiedz sie jak to bylo :)

a co do tych praktyk to za duzo nie mow ze moze,byc moze bo jesli nie wiesz co moze byc z praktykami to moze i z pobytem :) ze moze lecisz na 2 miesiace a moze lecisz na 6 miesiecy -czy tez dluzej.zalezy na kogo trafisz i jak kto powiesz,pamietaj ze kazdy Konsul jest inny :) jak My ludzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się po prostu, że przez te 2 miesiące i zbyt dużą szczerość przy wypełnianiu wniosku zniszczyłem sobie szansę na wyjazd. A ja na poważnie nie chcę tam pracować, ani zostawać (mam tutaj studia, obrone w przyszłym roku). Być może wrócę już po 3 tygodniach, 2 miesiące to maksymalny czas. Czytam różne opinie na różnych forach i ludzie piszą, że mogą przyczepić się tego, że wpisałem za długi czas pobytu tam. Nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się po prostu, że przez te 2 miesiące i zbyt dużą szczerość przy wypełnianiu wniosku zniszczyłem sobie szansę na wyjazd. A ja na poważnie nie chcę tam pracować, ani zostawać (mam tutaj studia, obrone w przyszłym roku). Być może wrócę już po 3 tygodniach, 2 miesiące to maksymalny czas. Czytam różne opinie na różnych forach i ludzie piszą, że mogą przyczepić się tego, że wpisałem za długi czas pobytu tam. Nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji

Bez przesay. Nie panikuj. Jak masz wizy nie dostać to za 10 innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaer racja ;)

sa tacy ze uwazaja ze jak napisza ze leca na 1 miesiac to wiza w kieszeni a tutaj pytanie bedzie a co Pan-Pani bedzie zwiedzac i jest cisza ;)

czego Pani sie uczy,jakie ma Pan-Pani plany i mozna na tym zaliczyc wpadke ;)

A co do tej dlugosci pobytu to lecisz w okresie wakacji,jako student i wiadomo jest w Ambasadzie jak jest z wolnym dla takich osob :)

co innego jakbys wpisal w okresie nauki ze lecisz na np 3 miesiace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...