Skocz do zawartości

rodzina w USA nielegalnie


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym sie starac o wize,ale mam pewien problem mama moja przebywA tam nielegalnie.Staralam sie dwa lata temu o wize i przyznalam sie do jej pobytu ale mi odmowili.Chce teraz nie mowic ze mama tam jest a gdyby sie zapytali to nie utrzymuje z nia kontakow.

Co o tym myslicie ?

Pomozcie mam ogromny dylemat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys starala sie o wize poprzednio 6-8 lat temu mozna by bylo liczbyc na to ze moze nie maja "tego wklepanego" do bazy danych, ale jak bylo to dwa lata temu to na pewno jest latwo dostepne. Takze powinnas we wniosku wpisac ze twoja mama jest w usa i wtedy sie tlumaczyc ze nie utrzymujesz kontaktow.

Przy staraniu o wize na rozmowie konsul tam zadaje jakies pytania ale glownie skupia sie na uzupelnianiu danych w bazie wklepuje je z wniosku, jesli to kolejna stwaranie sie o wize to uzupelnia itp. I to potem jest dostene na jedno klikniecie.

Mozesz sie tlumaczyc tez ze mam a wyjechala i nie ma jeej juz w usa, ale przeciez na pewno nie bed mieli odnotowane ze taka osoba wyjechala wiec to tez odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co innego nie przyznac sie ze jakis kuzyn jest nielegalnie w usa, a co innego jak jest tam mama. Poza tym jak juz raz powiedzialas ze jest tam nielegalnie, to napewno jest to tam zapisane w systemie. Owszem mozesz sie nie przyznac ale radze nie zaprzeczac jak zapytaja, bo grozi nie tylko tym ze nie dostaniesz wizy, ale mozesz (z tego co wiem) dostac jakis zakaz prawa do starania sie o wize przez iles lat. Wiec radze mowic prawde. O tym ze nie utrzymujesz kontaktow, to roznie, uwierzy albo i nie. To jest tak troche jak loteria z wiza turystyczna.Jezeli masz silne "wiezi" z krajem, i udowodnisz to konsulowi. To bedzie ok. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...