Skocz do zawartości

taaaaka sprawa- rozmowa z konsulem


Rekomendowane odpowiedzi

poradzcie!!! pojutrze mam rozmowe w sprawie wizy turystycznej a dziś jestem po obronie na licencjackich... co mam mówić i czy w ogóle mam szanse.... w indeksie wystawiona ocena ukończenia studiów:(

chce jechać na wakacje do wujka pobyt mi sponsoruje a bilet rodzice... i nie wiem jeszcze czy mi zaproszenie dojdzie do jutra...oczywiście powiem ze wybieram się na studia mgr ale czy to wystarczy??? bo przecież nie mam jeszcze zadnego na to dowodu, nawet nie odebrałąm jeszcze dyplomu zeby się na mgr zapisać...... POMOCY BO MAM TAK MAŁO CZASU A NIE WIEM CO MÓWIĆ ŻEBY DOSTAĆ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
A we wniosku  co powinnam napisać że jestem student czy absolwent???? i obecna szkoła to podać tą którą włąsnie skończyłąm??? czy jak :?

Chyba obecnie nigdzie nie studiujesz, to dlaczego masz podawac w polu"obecna szkola" ta ktora skonczylas? Tak samo z statusem student chyba go stracilas konczac licencjat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, zgadzam sie, taka glupia sprawa a moze cie kosztowac wiele. Lepiej nie klamac. Pisz stan faktyczny. To wszystko zalezy jakie zrobisz na nich wrazenie wiec nie boj sie, badz pewna siebie i usmiechaj sie:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie ludzie czy oni faktycznie podczas rozmowy w konsulacie sa w stanie sprawdzic czy dane zawarte na wnioskach sa prawdziwe?Jezeli osoba nigdy wczesniej nie starala sie o wize a nikt z najblizszej rodziny...tym bardziej,ze przeciez to trwa bardzo krotko...ta cala rozmowa.Przeciez nie maja dostepu do roznych urzedow czy instytucji aby podczas rozmowy stwierdzic czy cos jest prawdziwe czy nie?I co w ogole z ta rubryka,w ktorej jest pytanie o planowanie podrozy na ile sie jedzie,kiedy itp. czy wypelniac to czy nie(bo jest opcja ze mozna zaznaczyc ze sie nie planowalo dokladnie wczesniej),bo niby skad cos mozna planowac jak sie nie wie czy sie dostanie wize?Co radzicie ?Aha i czy zaproszenie jest mile widziane czy jest sprawa drugorzedna,jezeli ja mam udowodnic im roznymi papierami ze finansuje cala impreze sam i mam do czego wracac?Oczywiscie wszystko dotyczy wizy turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zazwyczaj wpisywalem w rubruke o planach zmyslony plan podrozy - bo tylko raz wize zalatwialem na konkretny wyjazd - a tak to zalatwialem je po to zeby miec "na wszelki wypadek" ;-)

co do sprawdzania autentycznosci innych rubryk - ponoc czasem dzwonia po przyznaniu wizy np do pracodawcy zeby sprawdzic czy prawda itd itp - zanim jeszcze wize wysla kurierem.

dostepu do roznych urzedow nie maja, dlatego np karalnosci nie sprawdza... (chyba, ze sami kaza przyniesc jakies zaswiadczenie jak np dla W&T)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz, lepiej nie klamac bo klamstwo ma krotkie nogi. Za jakis czas zapomniesz co pisales i zmienisz wersje i wtedy mozesz sobie napikac biedy. Moja rada jest: nie klamac ale zrobisz jak bedziesz uwazal.

Skoro masz kase i wszystkie papiery to nie masz sie czego bac.

Jesli chodzi o dlugos rozmowy to w jedym przypadku trwa ona 2 sekundy a w innym dluzej bo moga zatrzymac sprawe do sprawdzenia. Poza tym kazdy konsul ma przy sobie komputer i moze wrzucic Twoej nazwisko i to i owo mu sie wyswietli na temat Ciebie czy osob o podobnym nazwisku i ich historia. Oni sie naprawde znaja na sytuacji w Poslce, uczelniach itd, wiedza bardzo duzo i potrafia ocenic co maja przed oczyma. Nie sadzaja na stolku konsula kogos kto jest ignorantem i nie ma zielonego pojecia co sie dzieje wokol. Wiedza tez duzo z zakresu psychologii, mowy ciala i potrafia spojrzec i ocenic ze ktomus za bardzo zalezy a w papierach siano:-))

No ale badzmy dobrej mysli. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...